X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hiszpański zespół ZOO na stołecznej Pradze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 16:20
Zespół, który powstał w Walencji, przyjechał do Warszawy, aby w tamtejszych plenerach kręcić teledysk do piosenki "Ventiladors".
Audio
  • Zespół ZOO o filozofii ich utworów (Muzyczna Jedynka)
Widok na warszawską dzielnicę Pragę Północ
Widok na warszawską dzielnicę Pragę PółnocFoto: Shutterstock

Muzycy z ZOO przyznają, że są kontrsystemowi. Kontestują zarówno dzielenie muzyki na rodzaje, jak też system kapitalistyczny, który klasyfikuje ludzi. Sprzeciwiają się też normom represjonującym ludzi.

- Ta kontestacja jest u nas na poziomie tekstów. Choć nie jest tak, że lubujemy się w kontestacji - wyjaśnia jeden z członków zespołu. Drugi dodaje zaś, że są lewakami, a na pewno osobami lewicującymi. - Popieramy rewolucje społeczne i umysłowe, choć żadnej nie przeżyliśmy ani żadnej nie jesteśmy obecnie świadkami, więc jesteśmy rewolucjonistami ducha, a nie rewolucjonistami w czynie - mówi muzyk.

Członkowie ZOO przekonują, że rewolucja umysłowa ma polegać nie tylko na zmianie elementów zewnętrznych, kształtujących systemy i państwa, ale także tych indywidualnych, wewnętrznych, które powodują, że ludzie są współwinowajcami wielu niesprawiedliwości.

Jakie przesłanie niosą piosenki ZOO? Jak powstają ich teksty? Co sądzą o niepodległościowych dążeniach Katalonii? Dlaczego śpiewają po katalońsku i skąd w takim razie na płycie piosenki śpiewane po kastylijsku?

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której zaprezentowano trzy utwory zespołu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: zespół ZOO (Hiszpania)

Data emisji: 17.01.2018

Godzina emisji: 13.23

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z konieczności śpiewali piosenki polityczne

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 12:00
Zespół Reprezentacyjny po prostu chciał śpiewać zwykłe piosenki. Ale w grudniu 1981 roku wybuchł stan wojenny i trzeba było ukonkretnić repertuar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katalonia po wyborach. Mariano Rajoy przegrał z separatystami

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 09:57
Po czwartkowych wyborach w Katalonii ich zwycięzcy, zwolennicy niepodległości regionu, stoją przed trudnym zadaniem: sformować rząd. Trzech spośród nowo wybranych 66 deputowanych jest w więzieniu, piątka jest na emigracji, a 17 ma zarzuty prokuratorskie. O sytuacji w Katalonii mówiła w Magazynie Europejskim Magdalena Skajewska.
rozwiń zwiń