Adam Zagajewski i Włodek Pawlik w Łazienkach Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 14:11
Adam Zagajewski, obok niego Włodek Pawlik i piosenkarze, którzy będą śpiewali wiersze poety. Artyści dadzą koncert w Łazienkach Królewskich w Warszawie. O kulisach koncertu w "Muzycznej Jedynce" opowiadał Włodek Pawlik.
Audio
  • Włodek Pawlik o koncercie w Łazienkach Królewskich (Muzyczna Jedynka)

Podczas koncertu artyści wykonają utwory z płyty "Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik", które to kompozycje stanowią wiersze Adama Zagajewskiego i muzykę Włodka Pawlika.

-  Będzie poetycko i lirycznie. Zaśpiewają fantastyczni młodzi wokaliści z Lublina: Natalia Wilk i Łukasz Jemioła oraz jeden z najlepszych polskich wokalistów jazzowych - Marek Bałata. Miałem możliwość doboru wierszy według własnych odczuć, by wiersze odzwierciedlały muzyczny punkt widzenia. Ale i sugestie Adama były dla mnie bardzo pomocne, ponieważ otwierały jego muzyczną naturę. Wiele wierszy Adama Zagajewskiego mówi o muzyce, która wywiera na jego twórczość ogromny wpływ - powiedział Włodek Pawlik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której prezentujemy utwór "Filozofowie" z płyty "Mów spokojniej. Zagajewski & Pawlik".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Włodek Pawlik (muzyk, laureat nagrody Grammy)

Data emisji: 19.01.2018

Godzina emisji: 13.17

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słynny "Koncert Warszawski" zabrzmi w Politechnice Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 16:33
Pianista Paweł Kowalski zagra "Koncert Warszawski" jako setny koncert w ramach cyklu "Wielka muzyka w małej auli". - To będzie koncert w dużej auli, a będzie wiele różnorodnej muzyki - zachwala muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kukuła zaprasza na koncert "Mały książę"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 15:58
Jak co miesiąc, wkrótce odbędzie się kolejny koncert Studia Piosenki Polskiego Radia. W każdym koncercie młodzi polscy artyści śpiewają utwory swych znanych starszych kolegów i koleżanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Kopania zaprezentuje Polskę na tegorocznej Eurowizji?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 14:57
W 2015 roku wydała swoją trzecią płytę, a teraz powraca z nowym utworem. Gościem "Muzycznej Jedynki" była piosenkarka Lidia Kopania. 
rozwiń zwiń