Rozśpiewani Skołowani. "Życie na wózku to nie wyrok"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 14:00
Prowadzą w Ciechocinku ośrodek dla osób po urazach rdzenia kręgowego, sami też jeżdżą na wózkach, a swoją terapię wzbogacają muzyką. Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański, twórcy zespołu Skołowani, nagrali debiutancką płytę pt. "Wieczny chłopiec".
Audio
  • Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański z zespołu Skołowani o swojej płycie "Wieczny chłopiec"
Audio
  • Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański z zespołu Skołowani o swojej płycie "Wieczny chłopiec"

Artyści w swoich tekstach podkreślają, że życie na wózku to nie wyrok, a przy odrobinie otwartości i zapału można żyć aktywnie i szczęśliwie. - Ludzie widzą, że pomimo swojego wieku zachowujemy się jak tytułowy "Wieczny chłopiec", wygłupiamy się, jest w nas ciągle to szaleństwo. Działa to na zasadzie przeciwwagi: skoro my możemy, to ty na pewno możesz - mówi Krzysztof Sieradzki.

Debiutancka płyta Skołowanych to mieszanka stylów, znajdziemy tam brzmienia bluesowe, rockowe, country, a nawet kolędę. - Spróbowaliśmy ruszyć kilku tematów muzycznych, a dzięki pomocy naszych przyjaciół, udało nam się to zrobić. W utworze "Skołowani" na gitarze gościnnie zagrał Apostolis Anthimos, na płycie pojawili się też m.in. Jacek Gazda, pARTyzant, czyli Krzysztof Toczko oraz Aleksander Górny - wyliczają goście audycji.

W nagraniu posłuchacie ich piosenek. Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański opowiadają także o swoich spotkaniach z młodzieżą, podczas których przestrzegają przed ryzykownymi skokami do wody.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiał: Zbigniew Krajewski

Gość: Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański (członkowie zespołu Skołowani)

Data emisji: 22.01.2018

Godzina emisji: 13.18

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Urbaniak i Czesław Niemen powracają

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:30
Michał Urbaniak w 1986 roku połączył siły z Czesławem Niemenem. To muzyczne spotkanie zaowocowało płytą "Extravaganza" i brawurową wersją utworu "Pod Papugami". Teraz album jest wznawiany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skacz z głową". Rockowa ballada z przesłaniem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 14:58
Prowadzimy w Ciechocinku ośrodek, w którym pomagamy osobom, które uległy wypadkom i są na wózkach. W tej grupie znaczą część stanowią młode osoby, które latem skakały brawurowo do wody i złamały sobie kręgosłupy - mówi Jerzy Szymański, autor tekstu piosenki "Skacz z głową".
rozwiń zwiń