X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Dzikowski - pełen werwy jubilat gotowy do nowych zadań

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 16:43
Znakomity autor znakomitych tekstów do wielu polskich przebojów Krzysztof Dzikowski obchodzi 25 stycznia 2018 roku okrągłe 80 urodziny. W przededniu jubileuszu odwiedził "Muzyczną Jedynkę".
Audio
  • Krzysztof Dzikowski wspomina lata twórczości (Muzyczna Jedynka)

- Kiedyś swój wiek ukrywałem, potem podawałem, że jestem starszy, potem się chwaliłem, a teraz mam ochotę poukrywać w niektórych sytuacjach - żartuje Krzysztof Dzikowski.

Poeta przypomina historię piosenki "W moich myślach Consuelo", która wzbudziła swego czasu szalone emocje. Wielu jej nie zrozumiało, ale autor wraz z Sewerynem Krajewskim, kompozytorem melodii, był też brany w obronę przez tych, którzy twierdzą, że trzeba książki czytać i trochę wiedzieć, zanim zacznie się krytykować.   

Jubilat opowiada też o wielkim przeboju "Mały książę" śpiewanym przez Kasię Sobczyk. Początkowo był to wierszyk, który później zmienił się w piosenkę, a muzykę napisał Ryszard Poznakowski. Krzysztof Dzikowski tłumaczy swoją fascynację "Małym księciem".


Współpraca z Wojciechem Młynarskim zaowocowała musicalami, w tym pierwszym polskim beatowym "Niedopasowani, czyli Goliath Wieloryb". - Czasem pracowaliśmy razem, czasem osobno - wspomina. Przykładem piosenka "Ostatnia miłość szpiega". - Wojtek wziął pół mojej piosenki, dopisał drugie pół. Fajne to były czasy - podsumował.

Co jest inspiracją do tekstów? Kim była Consuela ze wspomnianej piosenki? Która z piosenek trafiła do "Światowej antologii poezji o koniach"? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, podczas której zostały nadane również piosenki jubilata.

Swój okrągły jubileusz Krzysztof Dzikowski będzie obchodził w Warszawie przy ulicy Podskarbińskiej 2. Zapowiedziało się wielu znakomitych gości.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Dzikowski (poeta, autortekstów  piosenek)

Data emisji: 24.01.2018

Godzina emisji: 13.22

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski - autor przebojów Czerwonych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 15:52
Krzysztof Dzikowski pisał dla różnych wykonawców, ale przyznaje, że najbardziej lubił tworzyć dla Czerwonych Gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mały książę", czyli koncert utworów Krzysztofa Dzikowskiego w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 22:00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprosiło na pierwszy koncert w nowym roku. W Studiu im. Władysława Szpilmana wystąpili młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentowali najsłynniejsze teksty autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeba trochę przeżyć, żeby mieć jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 16:46
Jacek Cygan obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Stworzył wiele piosenek, z których dużo cytatów przeszło do języka potocznego."Czas nas uczy pogody", "Wypijmy za błędy na górze", czy "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". Często mówimy tymi słowami lub je słyszymy nie zdając sobie sprawy, że wyszły spod pióra Jacka Cygana.
rozwiń zwiń