Chris Schittulli: wszystko zaczęło się od Cygana

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 15:25
Chris Schittulli to francuski muzyk włoskiego pochodzenia, który zakochał się w Polce i w Polsce. Jego fascynacja naszym krajem rozpoczęła się od współpracy z Jackiem Cyganem.
Audio
  • Maria i Chris Schittulli opowiadają o współpracy z Jackiem Cyganem i o zafascynowaniu Francuza polskimi piosenkami (Muzyczna Jedynka)

Kontakt nawiązał się po zaśpiewaniu przez Schittulliego francuskiej wersji piosenki "C'est la vie - Paryż z pocztówki". Pierwotnie śpiewał ją Andrzej Zaucha. Piosenkarz wykonywał dużo utworów Jacka Cygana, który obchodzi właśnie 40-lecie twórczości.

Żona i jednocześnie menadżerka muzyka Maria Schittulli wyjawia, że są zamiary wydania płyty z piosenkami Jacka Cygana śpiewanymi po francusku. - Piosenki Jacka Cygana były pierwszymi, z którymi Chris zetknął się, kiedy przyjechał do Polski - wspomina. Prawie cały materiał jest już gotowy.

Posłuchaj, co łączy Chrisa z Jackiem Cyganem, a także jak przebiega współpraca z pianistą Bogdanem Hołownią. Nie tak dawno ukazała się płyta nagrana wspólnie przez obu muzyków. Co zachwyciło Chrisa w polskich piosenkach?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Maria i Chris Schittulli

Data emisji: 25.01.2018

Godzina emisji: 14.17

ag/mg

Czytaj także

Polska piosenka z francuskim sercem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 16:14
Płytę "C'est si bon" z klasykami polskiej piosenki stworzyli: znakomity polski pianista jazzowy Bogdan Hołownia i Chris Schittulli, francuski wokalista i aranżer mieszkający i pracujący w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła wersja piosenki "Uciekaj moje serce"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 14:38
Interpretacja piosenki Seweryna Krajewskigo i Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Chrisa Schittulliego i Bogdana Hołowni robi prawdziwą furorę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzeba trochę przeżyć, żeby mieć jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 16:46
Jacek Cygan obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Stworzył wiele piosenek, z których dużo cytatów przeszło do języka potocznego."Czas nas uczy pogody", "Wypijmy za błędy na górze", czy "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". Często mówimy tymi słowami lub je słyszymy nie zdając sobie sprawy, że wyszły spod pióra Jacka Cygana.
rozwiń zwiń