Zespół Frank & Love powraca do źródeł polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 15:33
W skład zespołu wchodzi pięcioro muzyków, ale dopiero po dołączeniu do składu flecistki i gitarzysty zespół przybrał nazwę Frank & Love. A co było wcześniej? O tym w "Muzycznej Jedynce" opowiadali wokalistka Anna Myć i Marcin Zamorski - perkusista.
Audio
  • Zespół Frank & Love powraca do źródeł polskiej muzyki
Anna Myć i Marcin Zamorski z zespołu Frank  Love w studiu Jedynki
Anna Myć i Marcin Zamorski z zespołu Frank & Love w studiu JedynkiFoto: PR/Wojciech Kusiński

- Razem z Krzyśkiem Burzyckim (kompozytorem przyp. red.) znamy się od dzieciństwa - chodziliśmy razem do podstawówki. Na naszej długiej muzycznej drodze najważniejszym punktem był zespół poezji śpiewanej, właściwie piosenki studenckiej - Des Moines, z którym przez kilka lat bardzo miło nam się pracowało. Gdy zespół się rozpadł, trzymaliśmy się razem i we dwóch przeszliśmy drogę przez mękę. Próbowaliśmy współpracować z różnymi ludźmi, szukaliśmy wokalistów, ale to wszystko jakoś wcale się nie udawało aż do momentu, gdy wreszcie trafiliśmy na Anię Myć - powiedział perkusista zespołu.  

A jak Anna Myć postrzega swój udział w realizowaniu jednej z głównych misji tego zespołu, jaką jest "powrót do najczystszych źródeł również polskiej muzyki"?

- Fantastycznie współpracuje mi się z chłopakami i z Karoliną. Jestem bardzo szczęśliwa, że na nich trafiłam. Mimo że każdy z nas reprezentuje inne pokolenie, spotykamy się w połowie drogi i tworzymy coś, co odpowiada każdemu. Absolutnie nie czuję się pominięta podczas tworzenia. Wszelkie aranżacje, które komponuje Burza (Krzysztof Burzycki przyp. red.) są przedyskutowane. Mamy ze sobą dobry kontakt i myślę, że to jest najważniejsze - powiedziała wokalistka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której prezentujemy utwory zespołu Frank & Love.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: Anna Myć i Marcin Zamorski (członkowie zespołu Frank & Love)

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 13.19

abi

 


Zobacz więcej na temat: Anna Will MUZYKA zespół

Czytaj także

Aurelia Luśnia. Od opery do Cranberries

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 15:00
Aurelia Luśnia jest śpiewaczką operową, ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku, ale zawodowo zajęła się muzyką rozrywkową. W tym roku wydała trzeci album pt. "Po godzinach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Makowicz: jazz jak muzyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 15:50
Pianista Adam Makowicz już w latach 60. grał jazz. W kolejnej dekadzie dzięki rekomendacji Benny'ego Goodmana zaczął jeździć do Stanów Zjednoczonych i występować u boku tamtejszych gwiazd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpański zespół ZOO na stołecznej Pradze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 16:20
Zespół, który powstał w Walencji, przyjechał do Warszawy, aby w tamtejszych plenerach kręcić teledysk do piosenki "Ventiladors".
rozwiń zwiń