Polsko-portugalski miks Ola Jas i João de Sousa ze wspólną płytą

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 13:40
Ola Jas urodziła się dwadzieścia sześć lat temu w Warszawie. Wokalistka, skrzypaczka, autorka piosenek jest absolwentką Studium Jazzu w Warszawie. 12 stycznia ukazała się jej pierwsza płyta zatytułowana "Ola Jas".
Audio

Ola Jas wcześniej występowała w folkowo-jazzowym zespole Poleńka. Jej pierwszy solowy krążek jest efektem współpracy z portugalskim wokalistą i producentem João de Sousa, a muzyka, którą wykonuje, to akustyczny pop z elementami jazzu i muzyki latynoskiej.

Do piosenek na płycie napisała słowa i muzykę. João de Sousa pomógł w produkcji. Ola opowiada, że poznała partnera na jego koncercie i wyznała, że chciałaby z nim nagrać płytę. Po kilku miesiącach wysłała mu próbkę swej twórczości. - João zaproponował żebyśmy się spotkali i tak narodził się pomysł wspólnej płyty - wspomina artystka.

Zapewnia, że album ma portugalski klimat, ale dawkowany z umiarem. - Ja chciałam, żeby wszystko było portugalskie, a João wręcz odbierał mi tę portugalskość i stopował mnie - opowiada. - Ja chciałem, żeby to było świeże także w Portugalii, żeby to było takie polskie - wyjaśnia muzyk świetnie władający językiem polskim. Zapewnia, że najważniejsze jest, by dzieło było dobre, a nie tylko polskie albo portugalskie.

W środę (31.01) o godz. 20.00 artyści wraz z całym pięcioosobowym zespołem wystąpią na debiutanckim koncercie w Warszawie, w piwnicy "Pod Harendą".

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Ola Jas i João de Sousa (muzycy)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 13.20

ag/abi


Czytaj także

Jazzowe poszukiwania Tomasz Chyła Quintet

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 18:37
- Nie zamykamy się na żadną stylistkę i staramy się łączyć jazz z rockiem, folkiem, a nawet punkiem - mówi w "Muzycznej Jedynce" skrzypek jazzowy Tomasz Chyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Kelly Family w radiowej Jedynce o powrocie na scenę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 14:32
Legendarna grupa da w kwietniu trzy koncerty w Polsce. W Gdańsku (6.04), Łodzi (7.04) i Krakowie (8.04). The Kelly Family to amerykańsko-europejski zespół muzyczny grający głównie muzykę pop, rock oraz folk. W "Muzycznej Jedynce" jego członkowie opowiadają, jak to się stało, że znów grają razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Sołtan: gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 17:00
Muzyk jazzowy Michał Sołtan wydał płytę pt. "MaloGranie". Inspiracją dla utworów były obrazy malowane przez jego życiową partnerkę Magdalenę Jankowską.
rozwiń zwiń