Polska bluesem stoi

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 15:54
29 stycznia ogłoszono wyniki ankiety Blues Top 2017. To coroczna ankieta, która jest swego rodzaju podsumowaniem całego bluesowego roku nie tylko w Polsce, ale także na świecie. O zwycięzcach tegorocznej ankiety w "Muzycznej Jedynce" mówiła Ewa Matysik z kwartalnika "Twój blues".
Audio
  • Ewa Matysik o zwycięzcach ankiety Blues Top 2017 (Muzyczna Jedynka)

- Zamysł był taki, jak w wielu plebiscytach, by zagłosowała publiczność, która przesyła nazwiska swoich ulubieńców. Jest część ogólnoświatowa i polska. Potem świętujemy na gali rozdania nagród. Niestety budżet nie pozwala nam na zaproszenie osób nagrodzonych w kategoriach światowych, ale może się to kiedyś zdarzy - mówiła.  

Ewa Matysik powiedziała, że na gali obowiązuje bardzo niestandardowa zasada.

- Na gali występują tylko laureaci polskiej części z innymi laureatami, czyli nie ze swoimi stałymi zespołami, przez co tworzą się składy bardzo oryginalne - dodała.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Goście: Ewa Matysik (kwartalnik "Twój blues")

Data emisji: 31.01.2018

Godzina emisji: 14.23

abi/ag

 

Czytaj także

Muzyka z "Pilotów" już na płycie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 14:00
Ostatni dzień 2017 roku przyniósł premierę dwupłytowego albumu z muzyką do spektaklu "Piloci" warszawskiego Teatru Muzycznego Roma. Dziś (3 stycznia) płyta debiutuje na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzisiejsze dziewczyny nie płaczą?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 14:07
- Praca nad płytą "Today Girls Don't Cry" nie była krótka, więc to, co się na niej znalazło, to kwestie bardzo przemyślane - mówi w "Muzycznej Jedynce" Beata Przybytek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimir Dębski o ścieżce dźwiękowej do filmu "Atak Paniki"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 16:23
Radzimir Dębski "Jimek" przyniósł do radia płytę ze ścieżką dźwiękową do filmu "Atak paniki" w reżyserii Pawła Maślony. W filmie radiowiec, kelner, panna młoda, pisarka, mąż i żona oraz behawiorysta zwierząt dostają tytułowego ataku paniki.
rozwiń zwiń