Romuald Lipko skomponował piosenkę na Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:32
Za chwilę konkurs Eurowizji. Im gorzej się mówi o tym konkursie, tym większe zainteresowanie twórców, aby pokazać tam swoje utwory.
Audio
  • Romuald Lipko o konkursie Eurowizji (Muzyczna Jedynka)
Romuald Lipko
Romuald LipkoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dotychczas kompozycja Romualda Lipki tylko raz startowała w eliminacjach. - Nawet nie pamiętam tytułu - śmieje się muzyk.
Teraz napisał utwór, który śpiewa Marta Świątek-Stanienda, pt. "World is Mine". - To jedno z pierwszych takich doświadczeń, że utwór jest śpiewany po angielsku - mówi.

Romuald Lipko przyznaje, że chciał napisać piosenkę - jak to określił - ogólnodostępną. Czyli ma być dobra i melodyjna dla każdego, żeby jej żywot nie zakończył się wraz z końcem eliminacji.

Kompozytor podkreśla, że konkurs, mimo krytycznych ocen, jest potrzebny, bo ogląda go miliard ludzi na całym świecie. - Mam szalenie głębokie poczucie tożsamości Polaka i jest mi miło, kiedy pojawiamy się, nawet jeśli nie wygrywamy - przyznaje.

Co artysta sądzi o eliminacyjnych piosenkach skomponowanych przez cudzoziemców? O tym w nagraniu.

Finaliści krajowych selekcji zostaną ujawnieni do 6 lutego 2018 roku. O tym, kto będzie reprezentował Polskę, zadecydują jurorzy i widzowie TVP.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Pawel Sztompke

Gość: Romuald Lipko (kompozytor, pianista, bigbitowiec, człowiek muzyki)

Data emisji: 1.02.2018

Godzina emisji: 13.24

ag

Czytaj także

Romuald Lipko: najlepiej komponuje mi się przy fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:46
- Kompozycja zrobiona na fortepianie ma tę szczególną cechę, że posiada pewien ciąg melodyczny, który potem bardzo wtapia się w ludzkie serca i pamięć - mówi Romuald Lipko, kompozytor i klawiszowiec Budki Suflera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Lipko gra swoje przeboje

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 16:23
Romuald Lipko, lider nieistniejącej już Budki Suflera, założył grupę Romuald Lipko Band. Grupa śpiewa jego stare przeboje, ale również nowe piosenki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Lipko – fabryka największych polskich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 13:32
Współpracował z najznakomitszymi gwiazdami polskiej estrady. W studiu radiowej Jedynki opowiada o procesie tworzenia przeboju, o tym jak stworzyć gwiazdę oraz dla kogo pierwotnie przeznaczony był utwór "Bal wszystkich świętych".
rozwiń zwiń