Girls on Fire burzą mury. Mają szansę na Eurowizję?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:30
Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa oraz Monika Wiśniowska-Basel z zespołu Girls on Fire walczą o udział w Eurowizji 2018. Ich konkursowy utwór "Break the Walls" niesie ważne przesłanie.
Audio
  • Girls on Fire o swojej eurowizyjnej piosence "Break the Walls" (Muzyczna Jedynka)
Girls on Fire
Girls on FireFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

- Chcemy przełamywać bariery. Ciągle jesteśmy na portalach społecznościowych, a coraz mniej potrafimy rozmawiać "w realu". Trochę o tym jest ta piosenka, to zachęta do tego, żeby być bliżej - mówią artystki. - Cała działalność Girls on Fire to oprócz muzyki także aktywność społeczna w tematach sportowych i kobiecych - dodają.

Pierwotnie utwór powstał w języku polskim jako... ballada. Później piosenka zyskała nową aranżację, a na potrzeby Eurowizji  została przetłumaczona na język angielski.

Finaliści eurowizyjnych selekcji zostaną ujawnieni najpóźniej 6 lutego 2018 roku. Uczestników wybierze komisja jurorska, powołana przez TVP. W finale eliminacji zmierzy się od pięciu do dziesięciu artystów. O tym, kto wygra krajowe eliminacje do Eurowizji 2018 zdecydują telewidzowie oraz jury.

W nagraniu audycji posłuchacie utworu "Break the Walls".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa i Monika Wiśniowska-Basel (Girls on Fire)

Data emisji: 1.02.2018

Godzina emisji: 13.40

mg/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiszpański zespół ZOO na stołecznej Pradze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 16:20
Zespół, który powstał w Walencji, przyjechał do Warszawy, aby w tamtejszych plenerach kręcić teledysk do piosenki "Ventiladors".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Frank & Love powraca do źródeł polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 15:33
W skład zespołu wchodzi pięcioro muzyków, ale dopiero po dołączeniu do składu flecistki i gitarzysty zespół przybrał nazwę Frank & Love. A co było wcześniej? O tym w "Muzycznej Jedynce" opowiadali wokalistka Anna Myć i Marcin Zamorski - perkusista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy pozwolić naszej przeszłości odejść". Archiwalna rozmowa z Dolores O'Riordan

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 12:31
- Jeśli chcemy, żeby nasze życie było dobre i obfitowało w pomyślność, musimy pozwolić naszej przeszłości odejść. Powinniśmy skoncentrować się na pozytywnych rzeczach, a nie na złych wspomnieniach - mówiła artystka w wywiadzie udzielonym Annie Will siedem lat temu.
rozwiń zwiń