Szkoła dla gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 14:40
Uczyły się w niej takie gwiazdy jak Adele, Amy Winehouse, Katie Melua, Kate Nash, czy Jessie J. Szkoła mieści się pod Londynem i bardzo trudno się do niej dostać.
Audio
  • Wiktoria Tracz opowiada o nauce w BRIT School (Muzyczna/Jedynka)
Wiktora Tracz
Wiktora TraczFoto: you tube

To BRIT School, właściwie Brytyjska Szkoła Sztuki Widowiskowej i Technologii (ang. BRIT School for Performing Arts and Technology) bezpłatna szkoła średnia założona w 1990 roku, a finansowana wspólnie przez państwo i kręgi biznesowe. Jest wyspecjalizowana w kształceniu adeptów branży muzyczno-estradowej, w tym m.in. piosenkarzy, ale też producentów muzycznych, dźwiękowców, scenografów, czy operatorów. Szkoła przeznaczona jest dla uczniów w wieku od 14 do 19 lat.

- Każdy chętny musi przejść przez ogrom egzaminów zarówno muzycznych, jak i z przedmiotów akademickich - mówi Wiktoria Tracz, 15-letnia laureatka wielu prestiżowych festiwali. Oprócz tematów, które są wykładane w każdej szkole, studenci uczą się śpiewu, przedmiotów związanych z showbiznesem, a także pisania i komponowania piosenek.

Piosenkarka już pracuje nad jej pierwszym utworem. Wkrótce ukaże się też piosenka w języku angielskim. W szkole powstaje już do niej teledysk, a Wiktoria jest jego producentką. - Wszystko musiałam zorganizować sama - kamery, aktorów ze szkolnych uczniów - mówi.

Czy w szkole panuje atmosfera konkurencji? Czy szkoła przygotowuje również do porażek, a nie tylko sukcesów? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Wiktoria Tracz (piosenkarka)

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 13.25

ag/abi

Czytaj także

Trzeba trochę przeżyć, żeby mieć jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 16:46
Jacek Cygan obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Stworzył wiele piosenek, z których dużo cytatów przeszło do języka potocznego."Czas nas uczy pogody", "Wypijmy za błędy na górze", czy "Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę". Często mówimy tymi słowami lub je słyszymy nie zdając sobie sprawy, że wyszły spod pióra Jacka Cygana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Dzikowski - pełen werwy jubilat gotowy do nowych zadań

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 16:43
Znakomity autor znakomitych tekstów do wielu polskich przebojów Krzysztof Dzikowski obchodzi 25 stycznia 2018 roku okrągłe 80 urodziny. W przededniu jubileuszu odwiedził "Muzyczną Jedynkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Szkoły Rycerskiej i Komisji Edukacji Narodowej do Konstytucji 3 Maja

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 14:30
"Uważam korpus kadecki za oręż przydatny jedynie interesom Imperatorowej" - tak po latach król Stanisław August Poniatowski miał ocenić krytycznie swoje dzieło - Szkołę Rycerską - w rozmowie z brytyjskim dyplomatą, hrabią Jamesem Harrisem. Dlaczego?
rozwiń zwiń