Natalia Sikora nagrywa płytę w hołdzie Mirze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 15:34
Jesienią, 12 października 2018 roku, ma się ukazać płyta z piosenkami, które przed laty śpiewała Mira Kubasińska z zespołem Breakout.
Audio
  • Płyta z piosenkami Miry Kubasińskiej (Muzyczna Jedynka)

Natalia Sikora podkreśla, że będzie szczęśliwym człowiekiem, kiedy dowie się, że utwory, które powstały w czasach dla muzyki najciekawszych, będą mogły zaistnieć wśród ludzi. Przyznaje, że podczas nagrywania utworów były sprzeczki między muzykami. - Ale były to sprzeczki twórcze i myślę, że bez tych iskrzeń nigdy nic największego się nie wydarzy - mówi wokalistka.

- Jadąc do studia, nigdy nie wiedziałem, co będę grał - wyznaje Dariusz Kozakiewicz. Wiedział tylko, że to będzie blues i coś z repertuaru Miry Kubasińskiej. Cieszył się, że mógł nagrać gitarową solówkę do piosenki "Pożegnalny blues". Dariusz Kozakiewicz wspomina, że Mira była zawsze w zespole odbierana jako ta druga po Tadeuszu Nalepie. Ale miała na Nalepę ogromny wpływ.

Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której odbyła się suprepremiera dwóch piosenek z albumu - "Pożegnalny blues" i "Nie przechodź obok mnie".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Natalia Sikora (wokalistka), Dariusz Kozakiewcz (gitarzysta)

Data emisji: 5.02.2018

Godzina emisji: 13.19

ag/mg

Czytaj także

Natalia Sikora żywcem pochowana w bluesie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 17:34
"Buried Alive In The Blues" to tytuł nowego krążka Natalii Sikory, na którym piosenkarka mierzy się twórczością Janis Joplin. - Wiele innych głosów mnie ujęło, ale to Janis ruszyła wszystkie sprawy wokalu, frazowania, harmonii i dysharmonii - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe trio w piosence o tym, że coraz nam dalej do siebie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:24
Natalia Sikora, Marcin Januszkiewicz i Igor Ćwiek zawitali do studia Jedynki z zaskakującym nagraniem "Stany". - Piosenka opowiada o tym, co bardzo mi doskwiera, czyli o braku komunikacji - mówi autor tekstu, Marcin Januszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora: w teatrze jest magia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 13:56
- Teatr to dla mnie miejsce spotkania z pewną magią, z pewnym odrealnieniem od rzeczywistości. Następuje tam bezpośrednia wymiana energii między publicznością a aktorami - mówi w Międzynarodowym Dniu Teatru aktorka i wokalistka.
rozwiń zwiń