X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Sikora nagrywa płytę w hołdzie Mirze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 15:34
Jesienią, 12 października 2018 roku, ma się ukazać płyta z piosenkami, które przed laty śpiewała Mira Kubasińska z zespołem Breakout.
Audio
  • Płyta z piosenkami Miry Kubasińskiej (Muzyczna Jedynka)

Natalia Sikora podkreśla, że będzie szczęśliwym człowiekiem, kiedy dowie się, że utwory, które powstały w czasach dla muzyki najciekawszych, będą mogły zaistnieć wśród ludzi. Przyznaje, że podczas nagrywania utworów były sprzeczki między muzykami. - Ale były to sprzeczki twórcze i myślę, że bez tych iskrzeń nigdy nic największego się nie wydarzy - mówi wokalistka.

- Jadąc do studia, nigdy nie wiedziałem, co będę grał - wyznaje Dariusz Kozakiewicz. Wiedział tylko, że to będzie blues i coś z repertuaru Miry Kubasińskiej. Cieszył się, że mógł nagrać gitarową solówkę do piosenki "Pożegnalny blues". Dariusz Kozakiewicz wspomina, że Mira była zawsze w zespole odbierana jako ta druga po Tadeuszu Nalepie. Ale miała na Nalepę ogromny wpływ.

Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której odbyła się suprepremiera dwóch piosenek z albumu - "Pożegnalny blues" i "Nie przechodź obok mnie".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Natalia Sikora (wokalistka), Dariusz Kozakiewcz (gitarzysta)

Data emisji: 5.02.2018

Godzina emisji: 13.19

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Sikora żywcem pochowana w bluesie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 17:34
"Buried Alive In The Blues" to tytuł nowego krążka Natalii Sikory, na którym piosenkarka mierzy się twórczością Janis Joplin. - Wiele innych głosów mnie ujęło, ale to Janis ruszyła wszystkie sprawy wokalu, frazowania, harmonii i dysharmonii - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe trio w piosence o tym, że coraz nam dalej do siebie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 21:24
Natalia Sikora, Marcin Januszkiewicz i Igor Ćwiek zawitali do studia Jedynki z zaskakującym nagraniem "Stany". - Piosenka opowiada o tym, co bardzo mi doskwiera, czyli o braku komunikacji - mówi autor tekstu, Marcin Januszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora: w teatrze jest magia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 13:56
- Teatr to dla mnie miejsce spotkania z pewną magią, z pewnym odrealnieniem od rzeczywistości. Następuje tam bezpośrednia wymiana energii między publicznością a aktorami - mówi w Międzynarodowym Dniu Teatru aktorka i wokalistka.
rozwiń zwiń