Lora Szafran: wydanie tej płyty dałoby mi duże poczucie szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 15:56
W 2017 roku w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert Lory Szafran. Teraz wokalistka myśli o wydaniu płyty, będącej zapisem tego wydarzenia.
Audio
  • Lora Szafran zdradza plany wydania płyty (Muzyczna Jedynka)
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Lora Szafran śpiewała wtedy piosenki swoich mistrzów: Henryka Warsa, Władysława Szpilmana i Jerzego Wasowskiego.

- To są kompozytorzy, którzy pisali na poziomie światowym, tak jak Gershwin, tylko, że urodzili się w Polsce i pisali do polskich tekstów. Wracając do jazzu, my też mamy taką literaturę, a piosenki tak znakomitą melodię i harmonię, że można je traktować jak standardy jazzowe. Na koncercie miałam znakomite towarzystwo Bogdana Hołowni, Pawła Pańty, Sebastiana Frankiewicza i Roberta Murakowskiego. Zagraliśmy klasycznie, ale jazzująco. Bardzo chciałabym, żeby teraz powstała płyta z tego wydarzenia. Wydanie tej płyty dałoby mi duże poczucie szczęścia - powiedziała Lora Szarfan.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Lora Szafran (wokalistka)

Data emisji: 6.02.2018

Godzina emisji: 14.16

abi/ag

 

 

Czytaj także

Michał Sołtan: gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 17:00
Muzyk jazzowy Michał Sołtan wydał płytę pt. "MaloGranie". Inspiracją dla utworów były obrazy malowane przez jego życiową partnerkę Magdalenę Jankowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-portugalski miks Ola Jas i João de Sousa ze wspólną płytą

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 13:40
Ola Jas urodziła się dwadzieścia sześć lat temu w Warszawie. Wokalistka, skrzypaczka, autorka piosenek jest absolwentką Studium Jazzu w Warszawie. 12 stycznia ukazała się jej pierwsza płyta zatytułowana "Ola Jas".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W hołdzie Polakom ratującym życie Żydów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 16:42
W lutym będzie miała premierę płyta "Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata", która dotyczy historii ludobójstwa Żydów przez Niemców i odwagi polskich rodzin, które niejednokrotnie ratowały Żydów przed śmiercią. O płycie i jej premierowym koncercie w "Muzycznej Jedynce" opowiadali Darek Malejonek i Olga Szomańska.
rozwiń zwiń