Zespół BAiKA nagrał płytę dla ludzi dojrzałych

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 16:55
BAiKA to duet, który tworzą Piotr Banach i Kafi, czyli Katarzyna Sondej. To pierwsza studyjna płyta w ich dorobku.
Audio
  • Zespół BAiKA o pierwszym albumie "Byty zależne (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Zespół BAiKA o pierwszym albumie "Byty zależne (Muzyczna Jedynka)

Piotr Banach to założyciel i lider zespołów m.in. Hey (w latach 1992-99), czy Indios Bravos, a także muzyk wielu szczecińskich zespołów. Ostatnio wszedł do "świeżej wody" i gra w duecie z Kafi.

- Uwielbiam "świeżą wodę". Co jakiś czas, kiedy zespoły, które zakładam wchodzą w koleiny, takie wytarte, że zaczyna się rutyna, jazda cały czas po koncertach, co roku płyta, to mnie zaczyna nosić - wyjawia muzyk. Dlatego znów rozpoczyna nowy projekt. Z dreszczem niepokoju, czy się uda. - Do tej pory się udawało, więc mam nadzieję, że tym razem też się uda - mówi.

Kafi wspomina, jak doszło do ich spotkania. Występowali razem na koncercie plenerowym w Złotoryi - Piotr Banach z Indios Bavos, a ona z zespołem StandBY. To Piotr Banach ją wypatrzył. A ona z początku podchodziła z nieufnością do propozycji wspólnego grania.

9 lutego będzie premiera ich albumu "Byty zależne". Płyta dojrzewała ponad rok. Piotr Banach zdradza, że piosenki dotyczą relacji męsko-damskich. Dlatego sądzi, że płyta jest dla ludzi dojrzałych. Niekoniecznie wiekiem.

Jakie problemy poruszają piosenki? Jakim nurtom muzycznym można je przypisać? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, w trakcie której można poznać dwa utwory z nowej płyty "Nowa królowa" i "Jesteś".

Kafi i Piotr Banach

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Kafi - Katarzyna Sondej (wokalistka), Piotr Banach (producent, autor tekstów i multiinstrumentalista)

Data emisji: 7.02.2018

Godzina emisji: 14.24

ag/abi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Banach i jego ukochane nagrania

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 22:48
Od gry na puzonie w szkolnej orkiestrze po sukcesy i przeboje zespołów Hey i Indios Bravos. Piotr Banach opowiada w Jedynce o inspirujących go nagraniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

35 lat na scenie. Co dalej z zespołem T.Love?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 21:12
- Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić przez te lata najlepiej w tym składzie. Czas od siebie odpocząć - mówi w radiowej Jedynce Muniek Staszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka z "Pilotów" już na płycie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 14:00
Ostatni dzień 2017 roku przyniósł premierę dwupłytowego albumu z muzyką do spektaklu "Piloci" warszawskiego Teatru Muzycznego Roma. Dziś (3 stycznia) płyta debiutuje na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń