Koncert ku pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 14:00
W sobotę 24 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Breakout Tour Symfonicznie. O koncercie rozmawialiśmy w "Muzycznej Jedynce" z Tadeuszem Wicherkiem, szefem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.
Audio
  • Tadeusz Wicherek zapowiada koncert z Piotrem Nalepą (Muzyczna Jedynka)
Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska z synem Piotrem podczas VII Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska z synem Piotrem podczas VII Festiwal Piosenki Polskiej w OpoluFoto: PAP Archiwum/Ryszard Okoński

Podczas koncertu widzowie usłyszą piosenki grupy Breakout w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu i Piotra Nalepy.

- Mamy przyjemność współpracować z Piotrem Nalepą, synem Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. To on był chłopcem znanym z plakatu jednej z płyt, na której szedł z gitarą. Ten chłopczyk jest teraz dorosłym mężczyzną i znakomitym gitarzystą. Razem z nim gramy utwory grupy Breakout w wersji symfonicznej - powiedział Tadeusz Wicherek.

Jak klasykom gra się taki repertuar?

- My dosyć często gramy tego typu muzykę. Bawimy się przy tym naprawdę świetnie i to się udziela naszej publiczności - dodał gość Marcina Kusego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Tadeusz Wicherek (szef Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu)

Data emisji: 7.02.2018

Godzina emisji: 13.28

abi/ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-portugalski miks Ola Jas i João de Sousa ze wspólną płytą

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 13:40
Ola Jas urodziła się dwadzieścia sześć lat temu w Warszawie. Wokalistka, skrzypaczka, autorka piosenek jest absolwentką Studium Jazzu w Warszawie. 12 stycznia ukazała się jej pierwsza płyta zatytułowana "Ola Jas".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pola Rise: dopiero teraz czuję się debiutantką

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 16:34
Pola Rise po raz pierwszy pojawiła się muzycznie w 2014 roku. Od tamtego czasu występowała z różnymi artystami. Na początku stycznia wydała swą pierwszą solową płytę "Anywhere But Here".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora nagrywa płytę w hołdzie Mirze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 15:34
Jesienią, 12 października 2018 roku, ma się ukazać płyta z piosenkami, które przed laty śpiewała Mira Kubasińska z zespołem Breakout.
rozwiń zwiń