K.A.S.A. Jest wolnym strzelcem, bo nie lubi kolejek

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 15:30
Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski zadebiutował 22 lata temu i choć od 18 lat nie ma podpisanego kontraktu z żadną wytwórnią płytową, wciąż nie daje o sobie zapomnieć i samodzielnie wydaje płyty. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swojej ścieżce w polskiej branży muzycznej.
Audio
  • Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski o swoim miejscu w polskiej branży muzycznej (Muzyczna Jedynka)

"K.A.S.A." przez pierwsze cztery lata swojej kariery wydał cztery płyty z wytwórnią BMG Poland. Ostatnią z nich był kultowy już krążek "Maczo?" z 2000 roku.

- Z moim kontraktem było trochę tak, jak ze szkołą. Rzuciłem ją 1 kwietnia, jak miałem 16 czy 17 lat. We wrześniu trudno było mi do niej wrócić, tak rozsmakowałem się w wakacjach, że przedłużyłem je jeszcze o dwa lata, a potem znowu. Tak samo było z firmą płytową. Gdy po płycie "Maczo?" wypełniłem kontrakt, na własną prośbę zrobiłem sobie przerwę. Potem próbowałem wrócić, ale było mi ciężko - wspomina Kasowski.

- Kto wie, być może w show biznesie takie rozwiązanie nie ma więcej wad niż zalet, ale już tak wyszło. Nie lubię stać w kolejkach, zraziłem się za PRL-u. Obecnie firmy płytowe mają tylu klientów, że na premierę utworu czeka się ponad pół roku, jak nie rok - przyznaje gość audycji.

Muzyk opowiada też o epoce kaset i pierwszych płyt CD, gdy rozkwitała polska branża muzyczna, nowości sprzedawały się, zanim wyszły z wytwórni, a Varius Manx na premiery latał helikopterem. - To były wspaniałe czasy, zapotrzebowanie na polską muzykę było duże, więc utwór musiał być szczególnie słaby, żeby nie zaistniał. Moje były średnie, płyty zwracały się w ciągu 2-3 miesięcy i miałem zamówienia na kolejne - wspomina K.A.S.A.

W audycji posłuchacie jego najnowszej piosenki pt. "Zostań jeszcze chwilę" i poznacie muzyczne plany artysty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski (wokalista, kompozytor)

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 14.17

mg/kk

Czytaj także

Magdalena Tul: pracując nad nowym albumem podjęłam ryzyko

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:13
- Postanowiłam połączyć dwie twarze na jednej płycie. Eksperci mówią, że tak się nie robi i musi być spójnie, ale ja podzieliłam ten album na dwie części - wskazała w radiowej Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak dziękuje słuchaczom za wspólny rok

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 18:15
Platynowa płyta za album "Songs from Yesterday" i złota płyta za ostatni album "Nierówni". 2017 był dobrym rokiem dla Mietka Szcześniaka.     
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Sołtan: gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 17:00
Muzyk jazzowy Michał Sołtan wydał płytę pt. "MaloGranie". Inspiracją dla utworów były obrazy malowane przez jego życiową partnerkę Magdalenę Jankowską.
rozwiń zwiń