Artur Gotz eksperymentuje z Kabaretem Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 14:00
14 lutego ukazał się trzeci solowy album Artura Gotza. Na płytę "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz" składają się wielkie szlagiery duetu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski w nowych interpretacjach. 
Audio
  • Artur Gotz o swojej płycie z piosenkami Kabaretu Starszych Panów (Muzyczna Jedynka)
Artur Gotz
Artur GotzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Nigdy sam nie wymyśliłbym tego, by nagrywać piosenki, które ktoś wcześniej śpiewał, ale stało się tak na życzenie mojej publiczności. Półtora roku temu graliśmy koncerty w Australii i włączyłem do nich dwie piosenki Kabaretu Starszych Panów: "Już kąpiesz się nie dla mnie" i "Ballada z trupem" - wspomina Artur Gotz.

Jak przyznaje, nowe aranżacje tej muzyki powstały trochę przez przypadek. - Dostaliśmy tam pewien instrument, zaczęliśmy trochę improwizować, bawić się i tak powstała elektroniczna, szalona, eksperymentalna wersja piosenki "Już kąpiesz się nie dla mnie". Publiczność wtedy oszalała i powiedziała, żeby koniecznie zrobić całą płytę z Kabaretem Starszych Panów - mówi artysta.

W audycji Artur Gotz mówi również o swojej niełatwej miłości do piosenek Kabaret Starszych Panów, która z całą pewnością nie była miłością od pierwszego usłyszenia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Artur Gotz (wokalista, aktor)

Data emisji: 21.02.2018

Godzina emisji: 13.17

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Banach i jego ukochane nagrania

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 22:48
Od gry na puzonie w szkolnej orkiestrze po sukcesy i przeboje zespołów Hey i Indios Bravos. Piotr Banach opowiada w Jedynce o inspirujących go nagraniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

35 lat na scenie. Co dalej z zespołem T.Love?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 21:12
- Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić przez te lata najlepiej w tym składzie. Czas od siebie odpocząć - mówi w radiowej Jedynce Muniek Staszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka z "Pilotów" już na płycie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 14:00
Ostatni dzień 2017 roku przyniósł premierę dwupłytowego albumu z muzyką do spektaklu "Piloci" warszawskiego Teatru Muzycznego Roma. Dziś (3 stycznia) płyta debiutuje na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń