"Seven Widows". Wdowy żegnają bliskich

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 15:00
- To refleksyjna płyta, brzmi dość mocno, ale mówi o przemijaniu, śmierci, rozstaniu, choć jest też nutka nadziei - tak o albumie "Seven Widows" mówił w "Muzycznej Jedynce" Mirosław Gil z zespołu Believe.
Audio
  • Mirosław Gil o płycie "Seven Windows" zespołu Believe (Muzyczna Jedynka)
Okładka płyty Seven windows
Okładka płyty "Seven windows"Foto: Mat. pras.

Wydawnictwo "Seven Widows" zrealizowane zostało w formie albumu koncepcyjnego przedstawiającego historie siedmiu wdów opłakujących swoich bliskich. Grupa Believe tworzy muzykę w rzadko prezentowanym w Jedynce gatunku rocka progresywnego. Swoich fanów ma nie tylko w Polsce, ale także daleko poza jej granicami.

- Kiedyś po koncercie na festiwalu Rosfest w Stanach Zjednoczonych podszedł do mnie 70-letni facet w czerwonej skórze, fajnie pióra miał zrobione, wyglądał rewelacyjnie. Rozłożył wszystkie 17 płyt, które nagrałem i mówi: "podpisz mi je i rób taką muzykę cały czas, to jest fantastyczne" - wspomina Mirosław Gil. A prowadzący Paweł Sztompke nie kryje zaskoczenia: - 17 płyt? A myśmy nic nie wiedzieli!

Z nagrania audycji dowiecie się, dlaczego zespół Believe od zawsze miał problemy z... brakiem uśmiechu. Poznacie również terminarz najbliższych koncertów.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Mirosław Gil (zespół Believe)

Data emisji: 22.02.2018

Godzina emisji: 14.22

mg/ag

Czytaj także

Nowy oddech polskiej poezji i cała orkiestra grana ustami

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 18:51
- Dzięki płycie "Alarm" polska poezja złapała nowy oddech. Po koncercie w Krakowie przyszedł do mnie 10-latek i powiedział, że zaśpiewał nauczycielowi "Alarm" Antoniego Słonimskiego - cieszy się artysta Bartas Szymoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Borysewicz: "Zimowe Graffiti 2" to osobista płyta

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 15:50
Lady Pank przygotował świąteczny prezent dla swoich fanów - album pt. "Zimowe Graffiti 2". To kontynuacja płyty nagranej 21 lat temu.
rozwiń zwiń