Anna Dymna: piosenka ma magię uzdrawiania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
- W tytule wydarzenia jest zaczarowana piosenka, ja to wzięłam od "Zaczarowanej dorożki" Gałczyńskiego. Ale piosenka ma magię uzdrawiania, że śpiewasz i nagle zapominasz o wszystkim - tak o zbliżającym się Festiwalu Zaczarowanej Piosenki mówiła jego twórczyni, Anna Dymna.
Audio
  • Anna Dymna zaprasza na Festiwal Zaczarowanej Piosenki (Muzyczna Jedynka)
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podczas festiwalu wielkie gwiazdy estrady towarzyszą utalentowanym wokalnie osobom z niepełnosprawnościami. - I po minucie, nawet szybciej, coś się dzieje, nie widzisz wózka, nie widzisz, że ktoś nie ma ręki, ktoś jest wykrzywiony. To są po prostu ludzie, którzy pięknie śpiewają. Cały czas dbam o wysoki poziom festiwalu, w jury są najwybitniejsi znawcy, kompozytorzy, wokaliści, aktorzy, reżyserzy, poeci. Nie ma taryfy ulgowej ze względu na niepełnosprawność - mówi Anna Dymna.

Opowiada też o szoku, jaki przeżył Zbigniew Preisner, kiedy po raz pierwszy zasiadł w festiwalowym jury.

Do tegorocznej edycji konkursu można się zgłaszać do 18 marca 2018 r. Wśród zaproszonych gwiazd będą Hanna Banaszak, Katarzyna Prońko, Maria Sadowska, Krzysztof Cugowski, Adam Nowak i Łukasz Łyczkowski. Festiwale odbywają się latem na krakowskim Rynku Głównym, a transmituje je TVP2.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Anna Dymna (aktorka, szefowa fundacji Mimo Wszystko)

Data emisji: 23.02.2018

Godzina emisji: 14.30

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: piosenka obala wszelkie bariery

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 14:14
- W sobotę na rynku w Krakowie odbędzie się 11. już finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty - powiedziała w radiowej Jedynce prezes Fundacji "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozśpiewani Skołowani. "Życie na wózku to nie wyrok"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 14:00
Prowadzą w Ciechocinku ośrodek dla osób po urazach rdzenia kręgowego, sami też jeżdżą na wózkach, a swoją terapię wzbogacają muzyką. Krzysztof Sieradzki i Jerzy Szymański, twórcy zespołu Skołowani, nagrali debiutancką płytę pt. "Wieczny chłopiec".
rozwiń zwiń