Sławomir Zygmunt i jego Stachura uwspółcześniony

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 16:30
- Troszeczkę rozszerzyłem sposób zaprezentowania, zagrania wierszy Stachury - tak o swojej płycie "Dokąd idziesz? Do słońca!" z piosenkami Edwarda Stachury mówił w Jedynce Sławomir Zygmunt.
Audio
  • Sławomir Zygmunt o swojej płycie "Dokąd idziesz? Do słońca!" (Muzyczna Jedynka)

Na płycie oprócz wokalu, gitary i harmonijki Sławomira Zygmunta słychać fortepian, akordeon, organy, perkusję, instrumenty dęte i smyczki. Gość Jedynki jest kompozytorem i producentem płyty. - Troszeczkę rozszerzyłem sposób zaprezentowania, zagrania wierszy Stachury, ponieważ stwierdziłem, że trzeba to uwspółcześnić. Granie na jedną czy dwie gitary było fajne kiedyś, w studenckich czasach, kiedy chodziło się po górach albo spędzało czas na żaglach - przekonuje muzyk.

Podkreśla też, że piosenki Stachury śpiewa już od bardzo wielu lat, a zafascynował się tym poetą, bo pisał on o wolności. - On w ogóle nie pisał o polityce, ale o facecie, który wędrował z gitarą i chlebakiem po Polsce, a potem po świecie. W tekstach mówił o miłości, wędrowaniu - podkreśla Zygmunt.

W audycji posłuchacie wspomnień o Stachuriadach i piosenek z płyty "Dokąd idziesz? Do słońca!", a także dowiecie się, kiedy repertuaru z tego albumu będzie można posłuchać na żywo.

***

Tytuł audycji:  Muzyczna Jedynka

Rozmawiał: Zbigniew Krajewski

Gość: Sławomir Zygmunt (kompozytor, instrumentalista, wokalista)

Data emisji: 26.02.2018

Godzina emisji: 13.15

mg/abi

Czytaj także

Kaja Mianowana: teksty piosenek Anny German są bardzo osobiste

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 15:08
- Każdy wydobywa z piosenek Anny German to, co jest mu bliskie. Ja zawsze staram się znaleźć w nich coś, z czym ja czuję się bardzo związana - powiedziała w radiowej Jedynce wokalistka Kaja Mianowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak w sambie z ks. Twardowskim

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 15:25
Muzyk dwa lata temu wraz z Krzysztofem Herdzinem wydał płytę "Songs from Yesterday", która pokryła się platyną, ale nie spoczywa na laurach. Rok temu powrócił z krążkiem "Nierówni", na którym śpiewa teksty ks. Jana Twardowskiego do skomponowanych przez siebie melodii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Pakosińska w roli Zuli Pogorzelskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:00
Zula, a właściwie Zofia, Pogorzelska bawiła i wzruszała przedwojenną publiczność Warszawy, śpiewając, występując w filmach, teatrach i tańcząc w kabaretach. W jej postać wcieli się Katarzyna Pakosińska podczas koncertu w Radzyminie.
rozwiń zwiń