Historia piosenki "Father and son"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 17:21
Piosenka "Father and son" została skomponowana z myślą o musicalu, ale okazała się później na tyle uniwersalna, że przetrwała mimo niepowstania samego musicalu. Utwór znalazł się na płycie "Tea for the Tillerman" z 1970 roku.
Audio
  • Iza Żukowska przedstawia historię piosenki "Father and son" (Muzyczna Jedynka)
Cat Stevens
Cat StevensFoto: Shutterstock

- Tekst tej piosenki to dialog ojca i syna, bardzo wzruszający zresztą. Ojciec chciał powstrzymać syna przed tym, by ten wyruszył na rewolucyjny front. Syn chciał burzyć stary świat i wprowadzać rewolucyjne zmiany. Ojciec mówił, żeby się ustatkował, żeby znalazł dziewczynę, ożenił się. "Pomyśl o tym wszystkim co masz" - tak mówi w tej piosence ojciec, ale syn odpowiada "Wiem, że muszę wyjechać". Sam Cat Stevens mówił: "Niektórzy uważali, że byłem po stronie syna, ale jak mógłbym to śpiewać nie rozumiejąc też ojca?". Przyznawał też, że jest to jedna z jego ulubionych kompozycji, w której ukryte są także elementy autobiograficzne – mówiła Iza Żukowska.Zapraszamy do wysłuchania całej opowieści.

***

Tytuł audycji: "Historia jednego tekstu" w ramach audycji "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Izabela Żukowska

Data emisji: 26.02.2018

Godzina emisji: 13.44

abi

Czytaj także

Teatr bez sceny to jak… senior bez zajęcia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 14:54
Katowickie Stowarzyszenie FAMI.LOCK realizuje miejski program "Aktywni seniorzy 60+". Przygotowuje kolejne spektakle, które cieszą się powodzeniem wśród widzów i szczycą licznymi nagrodami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Zygmunt i jego Stachura uwspółcześniony

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 16:30
- Troszeczkę rozszerzyłem sposób zaprezentowania, zagrania wierszy Stachury - tak o swojej płycie "Dokąd idziesz? Do słońca!" z piosenkami Edwarda Stachury mówił w Jedynce Sławomir Zygmunt.
rozwiń zwiń