Pablosson powalczy o występ na Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 14:37
Pod tym tajemniczym pseudonimem kryje się doświadczony muzyk Paweł Stasiak, lider zespołu Papa D (kiedyś Papa Dance). Jego utwór pt. "Sunflower" zakwalifikował się do krajowych preselekcji eurowizyjnych.
Audio
  • Pablosson: Eurowizja zawsze jest kontrowersyjna (Muzyczna Jedynka)
Paweł Stasiak
Paweł StasiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W sobotę (3.03) 10 piosenek - "Nie chcę ciebie mniej" Saszan, "Momentum" Moniki Urlik, "Delirium" Isabell Otrebus, "Love is stronger" Ifi Ude, "Krakowiacy i górale" Future Folk, "Light me up" Gromee feat. Lukas Meijer, "Why don’t we go" Marty Gałuszewskiej, "Sunflower" Pablossona, "Skin" Mai Hyży i "Don’t let go" Happy Prince - będzie walczyło o to, by reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Paweł Stasiak podkreślił w audycji "Muzyczna Jedynka", że bardzo się cieszy, że znalazł się w "10". Zwrócił uwagę, że konkursowi towarzyszą duże emocje. - Eurowizja zawsze jest kontrowersyjna, bo albo jest za bardzo jarmarczna, albo np. wygrywa taki wykonawca, jak w zeszłym roku - Portugalczyk zaśpiewał kompletnie inną piosenkę niż te, które były prezentowane w poprzednich latach - powiedział gość radiowej Jedynki.

- Chyba jednak najfajniejsze jest to, że jest to święto muzyki w Europie i wszyscy, w większości, w tych krajach, które uczestniczą w konkursie zasiadają przed telewizorami i kibicują [każdy finał Eurowizji ogląda nawet 600 milionów widzów] - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Paweł Stasiak wyjaśnił skąd się wziął pseudonim Pablosson i jak się pracuje ze Szwedami. Opowiedział też o utworze "Sunflower", którego można posłuchać w audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Paweł Stasiak (wokalista)

Data emisji: 28.02.2018

Godzina emisji: 13.22

mg/mz/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Romuald Lipko skomponował piosenkę na Eurowizję

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:32
Za chwilę konkurs Eurowizji. Im gorzej się mówi o tym konkursie, tym większe zainteresowanie twórców, aby pokazać tam swoje utwory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Girls on Fire burzą mury. Mają szansę na Eurowizję?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 14:30
Marta Dzwonkowska, Joanna Cholewa oraz Monika Wiśniowska-Basel z zespołu Girls on Fire walczą o udział w Eurowizji 2018. Ich konkursowy utwór "Break the Walls" niesie ważne przesłanie.
rozwiń zwiń