Liliana Urbańska i Krzysztof Sadowski wspominają twórczość sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 15:46
Liliana Urbańska - "panna madonna, legenda tamtych lat" oraz Krzysztof Sadowski - legenda jazzowa prywatnie są małżeństwem. Dziś gościli w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Liliana Urbańska i Krzysztof Sadowski wspominają twórczość sprzed lat (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Liliana Urbańska i Krzysztof Sadowski wspominają twórczość sprzed lat (Muzyczna Jedynka)

Które lata twórczości były dla nich najważniejsze?

- Przede wszystkim lata 70., kiedy wykroczyliśmy poza aktualną historię muzyki. Myśmy rozpoczęli jazz-rock, którą to stylistykę stworzył Miles Davis z i myśmy ją szybko przejęli. Mieliśmy świetnych młodych muzyków i graliśmy taką muzykę, która bardzo się wtedy podobała. Widzimy, że wiele zespołów, które teraz święcą triumfy, krótko mówiąc, gra podobnie - powiedział Krzysztof Sadowski. - Jak słucha się tego dzisiaj, to odnosi się wrażenie, że ta muzyka się nie zestarzała. To było bardzo ciekawe instrumentalnie, dlatego że nie było tam wiodącego instrumentu dętego. Był flet, ale przetworzony elektronicznie – dodała Liliana Urbańska.

Małżonkowie bardzo entuzjastycznie mówią też o "Porankach jazzowych" dla dzieci w kinie Muranów, które prowadzą.

- Wyświetlamy najbardziej znane polskie filmy, które dzieciaki lubią. Natomiast warstwę instrumentalną gra zespół jazzowy. Bardzo wesoły, żywy, atrakcyjny. I po tej prezentacji dzieci mogą podejść do muzyków i pograć razem z nimi - powiedział Krzysztof Sadowski.

Zapraszamy o wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji:  Muzyczna Jedynka

Rozmawiał: Maria Szabłowska

Gość: Liliana Urbańska i Krzysztof Sadowski (muzycy jazzowi)

Data emisji: 27.02.2018

Godzina emisji: 14.15

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K.A.S.A. Jest wolnym strzelcem, bo nie lubi kolejek

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 15:30
Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski zadebiutował 22 lata temu i choć od 18 lat nie ma podpisanego kontraktu z żadną wytwórnią płytową, wciąż nie daje o sobie zapomnieć i samodzielnie wydaje płyty. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swojej ścieżce w polskiej branży muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patent na przebój Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 16:06
W Telewizji Polskiej 3 marca odbędą się krajowe eliminacje do tegorocznego konkursu Eurowizji. W tym roku rywalizacja zawita do Lizbony. Jednym z polskich zespołów zakwalifikowanych do preselekcji jest duet Happy Prince.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: piosenka ma magię uzdrawiania

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
- W tytule wydarzenia jest zaczarowana piosenka, ja to wzięłam od "Zaczarowanej dorożki" Gałczyńskiego. Ale piosenka ma magię uzdrawiania, że śpiewasz i nagle zapominasz o wszystkim - tak o zbliżającym się Festiwalu Zaczarowanej Piosenki mówiła jego twórczyni, Anna Dymna.
rozwiń zwiń