Tomasz Raczek o powiązaniu dwóch sztuk

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 17:20
"Tomasz Raczek w kinie. Muzyczne perły Hollywood" to wybór wielu słynnych przebojów muzycznych znanych dzięki filmom. Płyta powstała z okazji 90. rocznicy rozdania Oscarów. Teraz Gość prezentuje ją w Muzycznej Jedynce.
Audio
  • Muzyka filmowa według Tomasza Raczka (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Muzyka filmowa według Tomasza Raczka (Muzyczna Jedynka)

- Oscary zrobiły z filmu główne wydarzenie kulturalne i sprawiły, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat film jest najbardziej powszechnym rodzajem sztuki, który dociera najpowszechniej do ludzi, niezależnie od kontynentu, kultury i religii. Ukoronowaniem tej popularności stały się Oscary. Jest kwestia symboliczna i ten symbol funkcjonuje przez 90 lat. Z tej okazji padł pomysł Sony Music Polska, żeby przypomnieć muzykę i piosenki z filmów nagradzanych Oscarami. W większości były to Oscary właśnie za muzykę albo piosenki - powiedział krytyk filmowy.

Tomasz Raczek wytłumaczył, jak dobiera się ścieżkę dźwiękową do filmu. 

- Są wybitni specjaliści, którzy potrafią to zrobić, ale czasem tymi wybitnymi specjalistami są reżyserzy. Niewątpliwie przykładem jest Quentin Tarantino, który genialnie potrafi wyciągnąć z lamusa jakiś dawny utwór, który nie był nawet ani wybitny ani bardzo sławny, ale włożony do filmu stał się wyjątkowy - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Tomasz Raczek (krytyk i dziennikarz filmowy)

Data emisji: 28.02.2018

Godzina emisji: 14.20

abi

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół BAiKA nagrał płytę dla ludzi dojrzałych

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 16:55
BAiKA to duet, który tworzą Piotr Banach i Kafi, czyli Katarzyna Sondej. To pierwsza studyjna płyta w ich dorobku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gotz eksperymentuje z Kabaretem Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 14:00
14 lutego ukazał się trzeci solowy album Artura Gotza. Na płytę "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz" składają się wielkie szlagiery duetu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski w nowych interpretacjach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shakin’ Stevens na jedynym koncercie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 10:05
Gwiazda brytyjskiej muzyki Shakin’ Stevens wraca do Polski po raz pierwszy od 2014 roku, aby 17 marca o godz. 19.00 zagrać koncert w Arenie Toruń. Będzie to jedyny występ tego artysty w tym roku w Polsce! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablosson powalczy o występ na Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 14:37
Pod tym tajemniczym pseudonimem kryje się doświadczony muzyk Paweł Stasiak, lider zespołu Papa D (kiedyś Papa Dance). Jego utwór pt. "Sunflower" zakwalifikował się do krajowych preselekcji eurowizyjnych.
rozwiń zwiń