Michał Szczygieł: nie wygrał programu, ale i tak czuje się zwycięzcą

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 16:17
Michał Szczygieł jest debiutantem, ale widzowie programu "The Voice od Poland" znają go doskonale. Pod skrzydłami Andrzeja Piasecznego doszedł aż do finału. W półfinale zaśpiewał utwór "Nic tu po mnie", który niebawem ujrzy światło dzienne jako pełnoprawny singiel. Dziś zaprezentował go w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Michał Szczygieł o nauce w programie "The Voice of Poland" (Muzyczna Jedynka)

- Nigdy nie uczęszczałem na lekcje śpiewu, więc moje śpiewanie było takie nieoszlifowane. To, co dał mi Andrzej, to wiara w to, co mam. On mi mówił wprost, że nie jestem śpiewakiem i nie umiem śpiewać technicznie, ale mam barwę oraz coś, co przyciąga ludzi, więc trzeba to wykorzystać - mówił.

Mimo że chłopak nie wygrał programu, to i tak czuje się zwycięzcą. - Andrzej mówił, żebym wykorzystał ten czas w programie, żebym nie napalał się na wygraną, bo mogę wygrać nie wygrywając programu. I chyba te słowa się spełniły. Moim marzeniem było wydanie singla i zaczęcie kariery z prawdziwego zdarzenia. I mimo że nie wygrałem programu, to się dzieje, więc można powiedzieć, że wygrałem - wyjaśnił.

Choć Michał Szczygieł nie jest autorem piosenki "Nic tu po mnie", to czuje, że w jakimś sensie jest to jego utwór. - Byłem przy każdym etapie tworzenia tego numeru, wyrażałem swoją opinię, swoje propozycje do zmiany. Czułem, że mam wkład, i że to jest mój singiel - przyznał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Michał Szczygieł (wokalista)

Data emisji: 6.03.2018

Godzina emisji: 14.20

abi/kk

Czytaj także

Shakin’ Stevens na jedynym koncercie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 10:05
Gwiazda brytyjskiej muzyki Shakin’ Stevens wraca do Polski po raz pierwszy od 2014 roku, aby 17 marca o godz. 19.00 zagrać koncert w Arenie Toruń. Będzie to jedyny występ tego artysty w tym roku w Polsce! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak: hip-hop to jest młody jazz

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 13:50
- Muzyka jazzowa jest w garniturze, a hip-hop to jest jazz w dżinsach - powiedział w radiowej Jedynce muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Równoległe światy Apostolisa Anthimosa

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:45
- Dla mnie te 50 lat to była jedna wielka bajka - mówi w "Muzycznej Jedynce" urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów.
rozwiń zwiń