Krystian Zimerman. Artysta, który zachwycił twórcę "West Side Story"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 16:00
Przed nami 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpi słynny na całym świecie polski pianista Krystian Zimerman, zwycięzca IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Audio
  • Adam Rozlach zaprasza na koncert Krystiana Zimermana (Muzyczna Jedynka)
Krystian Zimerman, Łódź 2009 r.
Krystian Zimerman, Łódź 2009 r. Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Muzyk z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Narodowej wykona II Symfonię "The Age of Anxiety" Leonarda Bernsteina.

 Bernstein, jestem tego absolutnie pewien, zakochał się w nim, zresztą trudno nie zakochać się w Zimermanie, jak gra. Jest to porywający, pełen natchnienia i najwspanialszych przymiotów artysta, który od konkursu chopinowskiego zadziwia świat - przyznaje dziennikarz muzyczny Polskiego Radia, a prywatnie szkolny kolega Krystiana Zimermana, Adam Rozlach.

Leonard Bernstein, twórca m.in. muzyki do "West Side Story", w pewnym momencie bardzo pomógł Zimermanowi w rozwoju międzynarodowej kariery. W jaki sposób? Dowiecie się z nagrania.

22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. Odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Adam Rozlach (dziennikarz muzyczny Polskiego Radia)

Data emisji: 15.03.2018

Godzina emisji: 14.22

mg/ag

Czytaj także

Legendarny pianista Krystian Zimerman wydał płytę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 16:00
W 1975 roku, jako pierwszy Polak od 20 lat, wygrał Konkurs Chopinowski. Dziś rzadko daje koncerty, a jeszcze rzadziej udziela wywiadów, ale we wrześniu wydał płytę z sonatami Schuberta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Tylman. Łobuziak za klawiaturą

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 16:00
Gość Jolanty Fajkowskiej jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali wystawianych w Polsce, w Stanach Zjednoczonych oraz w Szwecji. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 "Śpiewające fortepiany", gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie.
rozwiń zwiń