Agata Nizińska w piosenkach stawia trudne pytania

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 16:54
- Bardzo łatwo jest coś zakwalifikować do pewnej szufladki, trudniej jest postawić się w pozycji drugiego człowieka - mówi piosenkarka. Na swej płycie chce słuchacza zmusić, aby zastanowił się, dlaczego ktoś inny jest właśnie taki, jaki jest.  
Audio
  • Agata Nizińska przemyca na płycie "niePOKORNA" głębokie treści (Muzyczna Jedynka)
Agata Nizińska
Agata NizińskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Agata Nizińska aż dwukrotnie starała się reprezentować Polskę na festiwalu Eurowizji. Bez sukcesu. W 2017 roku weszła do top 10 i dostała okazję zaprezentowania się publiczności. W roku 2018 miała mniej szczęścia. - Rynek muzyczny jest bardzo niewymierny, ciężko przewidzieć, co się wydarzy z utworem - mówi piosenkarka. Nie wyklucza, że wystartuje w eliminacjach do konkursu po raz trzeci.

Obie piosenki z eliminacji znajdą się na płycie "niePOKORNA". Tytuł nawiązuje do rodzinnych koligacji. Agata Nizińska jest wnuczką zmarłego niedawno wybitnego aktora Wojciecha Pokory. - On był moim największym mistrzem - przyznaje gość "Muzycznej Jedynki". Zdradza, że Wojciech Pokora miał ogromny wpływ na jej edukację, na jej postrzeganie różnych rzeczy i stał się inspiracją do jednej z piosenek na płycie.

Agata Nizińska skupia się na muzyce, ale nie wyklucza, że wróci do teatru. Zresztą teatralne wykształcenie powoduje, że wokalistka przykłada wagę do tekstu. Nie ukrywa, że jej piosenki mają walor edukacyjny. - Zadaję pytanie, gdzie są dzisiejsze elity, czy one są, jaka jest ich funkcja, jak to się zmieniło na przestrzeni ostatnich 20-30 lat - mówi.

Ile takich pytań jest na płycie? Ilu kompozytorów pisało muzykę do piosenek? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, na zakończenie której można posłuchać piosenki "Dobro, zło".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Anna Will

Goście: Agata Nizińska (artystka teatralna, estradowa, kabaretowa, wokalistka)

Data emisji: 16.03.2018

Godzina emisji: 13.28

ag/mg

Czytaj także

Hiszpański zespół ZOO na stołecznej Pradze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 16:20
Zespół, który powstał w Walencji, przyjechał do Warszawy, aby w tamtejszych plenerach kręcić teledysk do piosenki "Ventiladors".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Nayan: nie lubię przyczepiać do siebie łatki

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 14:56
- Uwielbiam śpiewać ballady, bo mogę się wtedy bardziej skoncentrować i lepiej to przekazać, ale lubię też coś ostrzejszego. Nie lubię przyczepiać do siebie łatki - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yannick Bovy: to Polska wybrała mnie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 16:00
Yannick Bovy jest Belgiem, ale to w Polsce zyskał sobie sympatię wielbicieli swingu. Annie Will opowiedział o swoim najnowszym przedsięwzięciu.
rozwiń zwiń