Chór Agaty Steczkowskiej z piosenkami babć

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 15:00
- Co miesiąc śpiewamy co innego, mamy kolejne 30 piosenek - tak dyrygentka Agata Steczkowska zapraszała w Jedynce na koncert swojego chóru dziecięcego pt. "Piosenka łączy pokolenia".
Audio
  • Agata Steczkowska zaprasza na koncert pt. "Piosenka łączy pokolenia" (Muzyczna Jedynka)
Agata Steczkowska
Agata SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Tym razem w ramach cyklu "Śpiewajmy z Agatą Steczkowską" najmłodsi wykonają piosenki zaczerpnięte ze starych śpiewników. - To utwory, które są w sercach każdego z nas, dialog między prababcią, babcią, mamą a wnuczką. Bo które dzieci nie lubią pobawić się w "Kosi kosi łapci". - Wielu ludziom może się wydawać, że to prościutkie, wesołe piosenki, ale nie wszystkie, które będziemy wykonywać, są proste - zapowiada Agata Steczkowska.

W programie są takie ponadczasowe przeboje, jak "Stary niedźwiedź mocno śpi", "Jadą, jadą misie", Żuczek" czy "Wyszły w pole kurki trzy". Ale nie zabraknie też utworów Chopina czy Moniuszki. Jakich? Posłuchajcie nagrania wywiadu z Agatą Steczkowską.

Koncert odbędzie się 25 marca o godz. 12.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im.Witolda Lutosławskiego. Bilety można kupić w naszym sklepie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Agata Steczkowska (kompozytorka, dyrygentka)

Data emisji: 22.03.2018

Godzina emisji: 14.17

mg/kh

Czytaj także

Muzyka i inne sztuki. Warsztaty Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 11:50
Zajęcia chóralne, instrumentalne, lutnicze, plastyczne, rzeźbiarskie, fotograficzne, medialne, teatralne, taneczne - to tylko niektóre z dyscyplin, w jakich rozsmakować się mogą uczestnicy Mistrzowskich warsztatów artystycznych Agaty Steczkowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzowskie Warsztaty Artystyczne Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 10:10
- Stwarzamy taką atmosferę, żeby ludzie nie bali się odkryć samych siebie, co jest bardzo trudną rzeczą – mówi dyrygentka, pianistka, kompozytorka, wiolonczelistka i pedagog Agata Steczkowska.
rozwiń zwiń