Judyta Pisarczyk: mój jazz zaczął się dopiero na studiach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 15:03
Judyta Pisarczyk to młoda uzdolniona artystka. Gra na flecie, współprowadzi chór gospel, komponuje muzykę, pisze teksty. Właśnie ukazała się jej debiutancka płyta, wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Wokalistka opowiedziała o niej w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Paweł Sztompke rozmawia z Judytą Pisarczyk (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Paweł Sztompke rozmawia z Judytą Pisarczyk (Muzyczna Jedynka)

Judyta Pisarczyk jest absolwentką Studia Wokalistyki Estradowej w Katowicach i studentką w Instytucie Jazzu w Nysie. Urszula Dudziak powiedziała o niej: "Jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej". Podczas konkursu odbywającego się w ramach Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017 Pisarczyk zachwyciła publiczność i jury, które jednomyślnie ogłosiło ją zdobywczynią Grand Prix festiwalu. Nagrodą dodatkową był występ w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Koncert odbył się 9 listopada 2017 roku, a jego zapis złożył się na debiutancki album artystki.

Repertuar, który śpiewa na płycie, nie jest prosty. Znajdują się na nim standardy muzyki jazzowej, ale również utwory autorskie Judyty Pisarczyk utrzymane w tej konwencji. - Jazz zaczął się dopiero na studiach. To było zderzenie z gatunkiem, bo wcześniej nie słuchałam tej muzyki. Spodobało mi się bardzo. Usłyszałam moich starszych kolegów i moje starsze koleżanki, którzy świetnie śpiewali i zapragnęłam robić to samo – przyznała artystka w radiowej Jedynce.  

Pisarczyk przygotowuje się do obrony pracy dyplomowej, która już w tym roku. Jak mówiła, na dyplomie ma zamiar wystąpić z nowymi utworami. - Cały czas tworzę, dlatego myślę, że wtedy  pojawi się już nowy repertuar - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której prezentujemy piosenkę "Co to jest czułość?" Seweryna Krajewskiego i Magdaleny Czapińskiej w wykonaniu Judyty Pisarczyk.

Płyta artystki do nabycia w sklepie Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Paweł Sztompke

Gość: Judyta Pisarczyk (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 23.03.2018

Godzina emisji: 13.19

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert "To, co najpiękniejsze... - zima"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 18:13
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Koncert był obecny na antenach Jedynki, Trójki i Dwójki, a także w Portalu PolskieRadio.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. W Czwórce słuchacze będą mogli odsłuchać pierwszej części koncertu 2 marca, o godz. 19.00, w koncertowym paśmie "Będzie głośno".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert "To, co najpiękniejsze… - Zima"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 14:17
To drugi z serii wyjątkowych koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: "Strofki" charakteryzuje niespotykany dziś minimalizm

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 14:46
Na rynku pojawił się dwupłytowy album niezwykłego duetu: Seweryn Krajewski i Agnieszka Osiecka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Zimerman. Artysta, który zachwycił twórcę "West Side Story"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 16:00
Przed nami 22. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Podczas koncertu inauguracyjnego wystąpi słynny na całym świecie polski pianista Krystian Zimerman, zwycięzca IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń