Chris Schittulli zaśpiewa na charytatywnym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 14:56
W Gdyni 13 i 14 kwietnia francuski piosenkarz zakochany w Polsce i Polce wystąpi na dwóch koncertach charytatywnych wraz z pianistą Bogdanem Hołownią i córką Zosią.
Audio
  • Chris Schittulli o charytatywnych koncertach w Gdyni (Muzyczna Jedynka)
Maria i Chris Schittulli
Maria i Chris Schittulli Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Obejrzyj
2018_04_05_1315_ChrisSchittulli.mp4

Od kilku lat konsulat Francji w Gdańsku wspomaga hospicjum "Bursaztynowa przystań" w Gdyni. - W ubiegłym roku postanowiliśmy zrobić galę dla darczyńców - mówi konsul honorowy Francji w Gdańsku Alain Mompert. To będzie kameralna impreza dla 150 osób. Konsul chwali się, że w ubiegłym roku zebrano 116 tysięcy złotych.

Powtórzenie koncertu będzie następnego dnia, 14 kwietnia. Niestety, to nie będzie koncert otwarty. - To jest dla ludzi, którzy w tym hospicjum albo stracili dzieci, albo mają dzieci - mówi Chris Schittulli.

Podczas rozmowy po raz pierwszy zaprezentowano publicznie piosenkę, którą Chris Schittulli zaśpiewał z 7-letnią Zosią. Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Maria i Chris Schittulli (piosenkarz i jego żona), Alain Mompert (konsul honorowy Francji w Gdańsku)

Data emisji: 5.04.2018

Godzina emisji: 13.20

ag/kk

Czytaj także

Chris Schittulli: wszystko zaczęło się od Cygana

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 15:25
Chris Schittulli to francuski muzyk włoskiego pochodzenia, który zakochał się w Polce i w Polsce. Jego fascynacja naszym krajem rozpoczęła się od współpracy z Jackiem Cyganem.
rozwiń zwiń