"Moonrise" - debiutancki album Roberta Szewczugi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 15:24
- Jestem bardzo szczęśliwy, wreszcie mam swoje pierwsze muzyczne dziecko - powiedział w radiowej Jedynce jazzman Robert Szewczuga.
Audio
  • "Moonrise" - debiutancki album Roberta Szewczugi (Muzyczna Jedynka)
Moonrise - album Roberta Szewczugi
"Moonrise" - album Roberta SzewczugiFoto: mat. promocyjne

Na "Moonrise" znajdziemy 10 kompozycji. Płyta nagrana została w składzie: Robert Szewczuga, Michał Rorat (instrumenty klawiszowe), Paweł Dobrowolski (perkusja) plus goście: Apostolis Anthimos (gitara elektryczna), Ghostman (wokal), Jarek Krużołek (wokal), Krzysztof Maciejowski (skrzypce) oraz Dawid Broszczakowski (instrumenty klawiszowe).

Robert Szewczuga przyznał w audycji "Muzyczna Jedynka", że płyta powstawała długo, materiał zbierał 13 lat. - Wybrałem ze wszystkich moich kompozycji piosenki, które - moim zdaniem - są najbardziej znaczące i są o czymś - podkreślił. - To są dźwięki, które gdzieś tam z tyłu głowy mi latały i zostały przelane na gryf - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Robert Szewczuga opowiedział o swoich inspiracjach, tworzeniu z plenerze, pracy nad krążkiem i "zajawką" na punkcie Księżyca. W audycji można posłuchać utworu "Viktoria".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Robert Szewczuga (jazzman, gitarzysta basowy i kompozytor)

Data emisji: 6.04.2018

Godzina emisji: 13.29

kk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ach!" - nowa płyta Katarzyny Groniec

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 14:23
"Opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i, wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy" – tak brzmi fragment recenzji nowej płyty Katarzyny Groniec "Ach!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Melodię na płycie duetu Bolewski-Tubis prowadzi perkusja

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:57
Duet nagrał pierwszą płytę zatytułowana "Lunatyk", bardzo dobrze ocenianą przez krytyków muzycznych. Słuchaczom duet zaprezentował dwa utwory z tego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baranovski: "Dym" to historia o relacji iskrzącej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 15:47
Niektórzy pamiętają go z udziału w "The Voice of Poland". Inni kojarzą z koncertów grupy XXANAXX, z którą występuje jako klawiszowiec i gitarzysta. Przyszedł jednak czas na debiutancką płytę. W Jedynce Wojciech Baranowski zaprezentował utwór "Dym".
rozwiń zwiń