Jak brzmią akustyczne wersje największych przebojów Pectus?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 15:25
- Założenie tego albumu było takie, żeby był bliski, intymny. Wrażenie miało być takie, jakbyśmy byli w tym samym pokoju, co słuchacz - powiedział o płycie Pectus "Akustycznie" Tomasz Szczepanik.
Audio
  • Tomasz Szczepanik o płycie Pectus "Akustycznie" (Muzyczna Jedynka)
Tomasz Szczepanik
Tomasz SzczepanikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pectus "Akustycznie" to największe przeboje wykonywane przez czwórkę braci Szczepaników w akustycznych aranżacjach. Gość Zbigniewa Krajewskiego zdradził w audycji "Muzyczna Jedynka", jak wyglądała praca nad albumem, którym powstawał w Studiu S4 Polskiego Radia.

xx 

- On powstał - kolokwialnie mówiąc - na tak zwaną setkę, czyli podłączyliśmy gitary do mikrofonu, wpięliśmy kable i zaczęliśmy. Mieliśmy studio tylko na kilka godzin. Wszystko powstało szybko i bardzo sprawnie, w super atmosferze - wskazał.

Tomasz Szczepanik zwrócił uwagę, że udział w nagraniach wziął gość specjalny - laureat nagrody Grammy, kompozytor i pianista jazzowy Włodek Pawlik. - On nie jest takim skostniałym, zatwardziałym jazzmanem. Chętnie bierze udział w fuzjach muzycznych - podkreślił.

Skąd wziął się pomysł na taką współpracę? Jakie utwory znalazły się na Pectus "Akustycznie"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Płytę można kupić na sklep.polskieradio.pl>>>

A Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na spotkanie z Zespołem Pectus promującym najnowszy album. O kulisach jego powstania muzycy opowiedzą na spotkaniu autorskim, które poprowadzi znakomity dziennikarz muzyczny - Marcin Kusy (Program 1 Polskiego Radia).

Miejsce: Empik Junior ul. Marszałkowska 116/122 Warszawa
Data: Piątek 13.04.2018 godz.: 18.00-20.00

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Tomasz Szczepanik (Pectus)

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 14.13

kk/mg

Czytaj także

"Moonrise" - debiutancki album Roberta Szewczugi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 15:24
- Jestem bardzo szczęśliwy, wreszcie mam swoje pierwsze muzyczne dziecko - powiedział w radiowej Jedynce jazzman Robert Szewczuga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski z premierą szóstego albumu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 16:15
To juz szósty krążek w dorobku muzyka. Jego premiera właśnie dzieś (6.04). W "Muzycznej Jedynce" producent, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów opowiada o nowej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Stachowiak: osiągnąłem fajny wynik jak na debiutanta

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 14:22
Adam Stachowiak znany jest z ostatniej edycji programu "The Voice of Poland". Ma za sobą ponad 30 koncertów, a obecnie szykuje się do kolejnych. W "Muzycznej Jedynce" zaprezentował swój singiel "Utopieni".
rozwiń zwiń