X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Korzyński zna wszystkie numery

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 15:35
Świetny kompozytor, autor tekstów i twórca radiowego Studia Rytm. Historię jego życia opisała Maria Szabłowska w książce "Znam wszystkie wasze numery". To wspomnienia muzyczne i pozamuzyczne. A tytuł jest zaczerpnięty z piosenki o Franku Kimono, którą to postać stworzył Andrzej Korzyński.
Audio
  • Andrzej Korzyński o książce "Znam wszystkie wasze numery" (muzyczna Jedynka)
Andrzej Korzyński (L), Maria Szabłowska (P) i Marcin Kusy (C)
Andrzej Korzyński (L), Maria Szabłowska (P) i Marcin Kusy (C)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Byliśmy z Marią ograniczeni, bo nie można było wydać jakiegoś opasłego tomiska - śmieje się muzyk. Jego zdaniem bardzo wiele wątków umknęło przez to, że trzeba było się streszczać.

- Andrzej jest świetnym rozmówcą, tylko wszystko stara się sprowadzić do żartu, nawet jak mówi o poważnych sprawach - mówi autorka książki Maria Szabłowska.

W książce przewija się mnóstwo postaci, nie tylko ze świata muzyki, ale również filmu. Muzyka filmowa stworzona przez Andrzeja Korzyńskiego była tak nowatorska, że zaszokowała jednego z brytyjskich producentów. Anglik nie mógł się nadziwić, że mogła ona powstać w kraju za Żelazna Kurtyną.

Gość Jedynki jest zadowolony, że mógł napisać muzykę do "Akademii Pana Kleksa". Żartuje, że po nim pozostanie jedynie ta "Akademia".

Kiedy Andrzej Korzyński i Andrzej Żuławski postanowili razem wystawić operę? Co mu dają wyjazdy za granicę? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, w trakcie której została nadana kompozycja Korzyńskiego w wykonaniu Marleny Drozdowskiej ze specjalnej płyty, na której śpiewają m.in. Tina Turner i Cyndi Lauper.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Maria Szabłowska (redaktorka muzyczna, autorka książki "Znam wszystkie wasze numery"), Andrzej Korzyński (kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 13.23

ag/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Korzyński o kultowej muzyce do "Akademii Pana Kleksa"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 15:00
- Bardzo się cieszę, że to ujrzało światło dzienne. Ta muzyka pojawiła się wówczas jak z innej planety, żeby ludziom zaoferować coś ciepłego, troszkę Hollywood. Ma ona w swoim brzmieniu i klimacie coś z filmów Disneya, czy filmów rysunkowych, które znaliśmy i kochaliśmy - przyznaje Andrzej Korzyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński: "Wielki Szu" to amerykański film kręcony w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 15:51
Luka w dyskografii wybitnego kompozytora Andrzeja Korzyńskiego została wypełniona. Ukazała się płyta zawierająca melodie skomponowane do filmu "Wielki Szu" oraz - w charakterze bonusu - nagrania przygotowane do realizowanego w tym samym czasie filmu "Dzień kolibra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński - "ojciec" i "matka" Franka Kimono

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 17:23
Andrzej Korzyński jest pomysłodawcą tej postaci, kompozytorem muzyki, a także autorem większości tekstów do parodiujących styl disco hitów. Przyznaje, że lubił się pośmiać i ironizować z naszego smutnego życia. Szczególnie smutnego w latach 80. XX wieku.
rozwiń zwiń