X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Anna Jantar, ikona z przypadku?"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 16:40
Autor książki pod tym tytułem tłumaczy, dlaczego umieścił tam znak zapytania. I przekonuje, że w książce nie ma na to pytanie jasnej odpowiedzi. Każdy sam musi zdecydować, czy zmarła tragicznie piosenkarka była ikoną z przypadku.
Audio

Czy gdyby nie śmierć w katastrofie lotniczej Anna Jantar tak zapadłaby w pamięci Polaków? - Nikt nie wie, jakby było, gdyby było - mówi filozoficznie Rafał Podraza, zastrzegając, że jest fanem piosenkarki, organizował festiwale jej piosenek i zabrał mnóstwo materiałów na jej temat. Wydanie książki to jest zamknięcie pewnego etapu w jego życiu, jakim była właśnie Anna Jantar.

Autor książki przyznaje, że zafascynował go głos Anny Jantar. - Bardzo ciekawa barwa, nowocześnie śpiewająca, tam było to coś - wyjaśnia.

Posłuchaj nagrania rozmowy, z której można dowiedzieć się, jak środowisko zareagowało na zmianę stylu śpiewania i gatunku muzyki, a także w jaki sposób Anna Jantar chciała się uwolnić spod kurateli Jarosława Kukulskiego, nadwornego kompozytora, a prywatnie męża i ojca Natalii. Zostały też nadane dwie piosenki - jedna w wykonaniu Anny Jantar, druga Natalii Kukulskiej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Rafał Podraza (poeta, dziennikarz, autor 13 książek)

Data emisji: 13.04.2018

Godzina emisji: 14.28

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Jantar - gwiazda pierwszej wielkości

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 06:01
- Ania była osobą pogodną, szukającą jasnych stron życia w każdym jego momencie, w każdej sytuacji – mówił Andrzej Jaroszewski po tragicznej śmierci Anny Jantar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wilk: Anna Jantar jest wciąż idolką

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 10:46
- Ludzie o niej pamiętają. Ona żyje w ich sercach - podkreślił w radiowej Jedynce autor książki "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia" o gwieździe polskiej estrady lat 70.
rozwiń zwiń