"Anna Jantar, ikona z przypadku?"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 16:40
Autor książki pod tym tytułem tłumaczy, dlaczego umieścił tam znak zapytania. I przekonuje, że w książce nie ma na to pytanie jasnej odpowiedzi. Każdy sam musi zdecydować, czy zmarła tragicznie piosenkarka była ikoną z przypadku.
Audio

Czy gdyby nie śmierć w katastrofie lotniczej Anna Jantar tak zapadłaby w pamięci Polaków? - Nikt nie wie, jakby było, gdyby było - mówi filozoficznie Rafał Podraza, zastrzegając, że jest fanem piosenkarki, organizował festiwale jej piosenek i zabrał mnóstwo materiałów na jej temat. Wydanie książki to jest zamknięcie pewnego etapu w jego życiu, jakim była właśnie Anna Jantar.

Autor książki przyznaje, że zafascynował go głos Anny Jantar. - Bardzo ciekawa barwa, nowocześnie śpiewająca, tam było to coś - wyjaśnia.

Posłuchaj nagrania rozmowy, z której można dowiedzieć się, jak środowisko zareagowało na zmianę stylu śpiewania i gatunku muzyki, a także w jaki sposób Anna Jantar chciała się uwolnić spod kurateli Jarosława Kukulskiego, nadwornego kompozytora, a prywatnie męża i ojca Natalii. Zostały też nadane dwie piosenki - jedna w wykonaniu Anny Jantar, druga Natalii Kukulskiej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Rafał Podraza (poeta, dziennikarz, autor 13 książek)

Data emisji: 13.04.2018

Godzina emisji: 14.28

 


Czytaj także

Anna Jantar - gwiazda pierwszej wielkości

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 05:50
- Ania była osobą pogodną, szukającą jasnych stron życia w każdym jego momencie, w każdej sytuacji – mówił Andrzej Jaroszewski po tragicznej śmierci Anny Jantar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wilk: Anna Jantar jest wciąż idolką

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 10:46
- Ludzie o niej pamiętają. Ona żyje w ich sercach - podkreślił w radiowej Jedynce autor książki "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia" o gwieździe polskiej estrady lat 70.
rozwiń zwiń