Gromee gromi konkurencję w wyścigu do Lizbony

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 19:09
W preselekcji do konkursu Eurowizji Gromee pokonał konkurencję i będzie reprezentował Polskę. Głosowało za nim jury, ale również widzowie.
Audio
  • Gromee o przygotowaniach do konkursu Eurowizji w Lizbonie (Muzyczna Jedynka)
Eliminacje do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Polsko-szwedzki duet Gromee (L) i Lukas Meijer (P)
Eliminacje do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Polsko-szwedzki duet Gromee (L) i Lukas Meijer (P)Foto: PAP/Stach Leszczyński

Wokalista przyznał, że wchodząc na scenę, nie myślał o jury. Zobaczył fanów ubranych w czarne kapelusze. - I to dodaje takiej energii, takiej mocy, że tego nie da się opisać i to najpiękniejszy moment, który pamiętam z wejścia na scenę - wspomina. A przygotowania do występu w Lizbonie rozpoczęły się już następnego dnia po preselekcji. Wszystko musi być też uzgodnione z organizatorami w Portugalii. Gromee jest zaskoczony, że ta współpraca układa się świetnie. Wyjawia, że do Lizbony jedzie dla fanów.

Gość Jedynki jest DJ-em od lat. Bardzo lubi pracę w studiu. - Uwielbiam takie miejsca jak studia, gdzie są mikrofony, gdzie jest konsoleta, gdzie jest klimat i cisza - deklaruje muzyk. Efektem takiej studyjnej pracy jest pierwsza jego płyta.

Czy utwór, który zaśpiewa w Lizbonie, był komponowany specjalnie z myślą o konkursie Eurowizji? Kto inspiruje artystę? Czy kiedyś marzył o tym, że wyda płytę? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Andrzej Gromala "Gromee" (DJ, kompozytor, wokalista)

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 13.19

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patent na przebój Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 16:06
W Telewizji Polskiej 3 marca odbędą się krajowe eliminacje do tegorocznego konkursu Eurowizji. W tym roku rywalizacja zawita do Lizbony. Jednym z polskich zespołów zakwalifikowanych do preselekcji jest duet Happy Prince.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablosson powalczy o występ na Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 14:37
Pod tym tajemniczym pseudonimem kryje się doświadczony muzyk Paweł Stasiak, lider zespołu Papa D (kiedyś Papa Dance). Jego utwór pt. "Sunflower" zakwalifikował się do krajowych preselekcji eurowizyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Hyży i jej "Błysk"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 14:30
Utwór "Błysk" piosenkarka śpiewała podczas polskich eliminacji do konkursu Eurowizji. I choć eliminacji nie wygrała i do Lizbony nie pojedzie, jej singiel hula po listach przebojów różnych stacji radiowych. 
rozwiń zwiń