Premiera opery z Orientu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:56
W piątek (20.04) w Warszawskiej Operze Kameralnej premiera opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Uprowadzenie z seraju". W główną rolę kobiecą Konstancji wciela się Joanna Moskowicz, dla której będzie to jednocześnie debiut w tej roli.
Audio
  • Joanna Moskowicz o operze "Uprowadzenie z seraju" (Muzyczna Jedynka)

Konstancja to nie tylko imię postaci z opery. To również imię ukochanej żony Mozarta. - Myślę, że to nieprzypadkowa zbieżność - mówi Joanna Moskowicz.

Śpiewaczka nie może nachwalić się kostiumów. - Na przykład moja suknia jest z tafty i jedwabiu - opisuje. To dość rzadkie połączenie. Pantofle zostały sprowadzone z Turcji przez scenografa.

Zachwala też samą operę, która jest wyzwaniem dla śpiewaków. - Każda rola w "Uprowadzeniu z seraju" jest bardzo trudna i wymagająca bardzo wysokich umiejętności dla każdego głosu, począwszy od tenora na sopranach skończywszy - wyjaśnia.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Joanna Moskowicz (sopran koloraturowy)

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emisji: 13.24

ag/abi
Czytaj także

"Mozart naciskał z nieba w mojej sprawie". 50-lecie twórczości Jitki Stokalskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 15:19
- Jestem ostra, ale z miłością podchodzę do osób, z którymi współpracuję - mówi w "Muzycznej Jedynce" reżyserka operowa i teatralna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwe sny na scenie w "Uprowadzeniu z seraju"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:05
W Warszawskiej Operze Kameralnej 20 kwietnia premiera jedbnej z najbardziej znanych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. WOK przygotowała się do występu starannie.
rozwiń zwiń