Wielkie święto jazzu we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:00
Od wielu lat Jazz nad Odrą każdej wiosny prezentuje najciekawszych artystów jazzowych z całego świata. W tym roku koncerty odbędą się już po raz 54. Jakie gwiazdy polskiego i światowego jazzu będzie gościł Wrocław?
Audio
  • Krzysztof Maj o tegorocznej edycji Jazzu nad Odrą (Muzyczna Jedynka)

Festiwal Jazz nad Odrą odbędzie się 26-30 kwietnia. Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław powiedział, że tegoroczny program jest bardzo zróżnicowany. - Zawsze zależy nam na tym, żeby pokazać różne oblicza jazzu. Już pierwszego dnia wystąpi Leszek Możdżer w specjalnym koncercie z Eddiem Danielsem i Darkiem Oleszkiewiczem – naszym wrocławskim ambasadorem w Stanach i zagrają program przygotowany specjalnie dla nas. W tym samym dniu usłyszymy Mariusa Neseta – saksofonistę z Trondheim Jazz Orchestra. Czyli pokażemy i eksperymentalny, nowy jazz i skandynawski, bardzo skromny i oszczędny – poinformował Krzysztof Maj.

Który koncert będzie największą niespodzianką festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Krzysztof Maj (dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław)

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emisji: 14.12

abi/ac

Czytaj także

Jak brzmią akustyczne wersje największych przebojów Pectus?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 15:25
- Założenie tego albumu było takie, żeby był bliski, intymny. Wrażenie miało być takie, jakbyśmy byli w tym samym pokoju, co słuchacz - powiedział o płycie Pectus "Akustycznie" Tomasz Szczepanik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gracjan Kalandyk. Wokalista z duszą wilka wydaje płytę "Dwa słowa"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 15:00
Najpierw podbił serca jurorów i widzów "The Voice of Poland", a wczoraj wystąpił w "Pytaniu na śniadanie" tuż przed wywiadem ze Stingiem i Shaggy'm. Gracjan Kalandyk nagrał właśnie album "Dwa słowa", który 20 kwietnia będzie miał premierę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdziwe sny na scenie w "Uprowadzeniu z seraju"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:05
W Warszawskiej Operze Kameralnej 20 kwietnia premiera jedbnej z najbardziej znanych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. WOK przygotowała się do występu starannie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 10:00
Warsztaty cyrkowe, kursy gry na ukulele, koncerty, zabawy i konkursy uświetnią Pierwszy Światowy Dzień Krasonoludka z Gitarą. Będzie to święto towarzyszące biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa 2018 we Wrocławiu.
rozwiń zwiń