Basia Trzetrzelewska wraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 15:27
- Dwie piosenki na nowej płycie mają w tekście słowo 'butterfly', więc wydawało się, że to naturalny tytuł dla tej płyty – powiedziała w "Muzycznej Jedynce" Basia Trzetrzelewska, która po ośmiu latach przerwy właśnie wydaje kolejny album.
Audio
  • Z Basią Trzetrzelewską rozmawiał Zbigniew Krajewski (Muzyczna Jedynka)
Basia Trzetrzelewska
Basia TrzetrzelewskaFoto: PAP Archiwum/Adam Warżawa

- Na początku myślałam, żeby nadać tytuł "Bipop" z małą grą słów i zamienieniem 'bibop' (przyp. red. 'kierunek w muzyce rozrywkowej') na 'bipop', jednak moja wytwórnia nie była zachwycona tą nazwą. Stwierdzili, że to bardzo mylący tytuł i będzie trudny do zrozumienia dla ludzi, którzy nie znają się na muzyce – przyznała piosenkarka.

Basia Trzetrzelewska w swojej twórczości łączy jazz i pop z południowoamerykańskim brzmieniem. Taka mieszanka pozwoliła jej odnieść światowy sukces. Premiera płyty "Butterfly" 18 maja.      

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Basia Trzetrzelewska (piosenkarka)

Data emisji: 23.04.2018

Godzina emisji: 13.39

abi

Czytaj także

Prawdziwe sny na scenie w "Uprowadzeniu z seraju"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:05
W Warszawskiej Operze Kameralnej 20 kwietnia premiera jedbnej z najbardziej znanych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta. WOK przygotowała się do występu starannie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera opery z Orientu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:56
W piątek (20.04) w Warszawskiej Operze Kameralnej premiera opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Uprowadzenie z seraju". W główną rolę kobiecą Konstancji wciela się Joanna Moskowicz, dla której będzie to jednocześnie debiut w tej roli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie święto jazzu we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:00
Od wielu lat Jazz nad Odrą każdej wiosny prezentuje najciekawszych artystów jazzowych z całego świata. W tym roku koncerty odbędą się już po raz 54. Jakie gwiazdy polskiego i światowego jazzu będzie gościł Wrocław?
rozwiń zwiń