Varius Manx z nową płytą "Ent"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 15:26
W tym roku zespół świętuje 21 lat istnienia. - Trzeba było więc przybić to oczko i stworzyć nowy album i takowy powstał na bazie baśni - mówi lider Robert Janson.
Audio
  • Kasia Stankiewicz i Robert Janson z Varius Manx o płycie "Ent" (Muzyczna Jedynka)
Kasia Stankiewicz podczas wspólnego koncertu z Varius Manx
Kasia Stankiewicz podczas wspólnego koncertu z Varius ManxFoto: Sebastian Gołos/PR

Wokalistka Kasia Stankiewicz wspomina, że Robert Janson zaczął przynosić nowe utwory i napisał ich ponad 20. - A że jest w świetnej formie, to każda z tych piosenek miała jakość - mówi piosenkarka o pomyśle wydania płyty. Przyznaje, że sami byli zaskoczeni, kiedy po dość długim czasie "nie widzenia się" byli w stanie stworzyć wspólnie coś, co zaskoczyło jakością nawet ich samych.

Robert Janson wyjaśnia, że wszystko na płycie - od muzyki i tekstów po grafikę - jest utrzymane w klimacie baśni. Płyta nosi nazwę "Ent". Aby wywołać specyficzny nastrój do nagrania zaproszono kwartet skrzypcowy.

Skąd wziął się tytuł "Ent"? Co zainspirowało Kasię Stankiewicz do napisania tekstów, a Roberta Jansona do komponowania muzyki? Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której nadaliśmy również dwie piosenki z nowej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Kasia Stankiewicz i Robert Janson (Varius Manx)

Data emisji: 14.04.2018

Godzina emisji: 13,20

ag/abi
Czytaj także

Kasia Stankiewicz ponowienie z Varius Manx. "Nie ma nic na stałe"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:55
- To, że nie ma nic na stałe jest jedyną pewną informacją, nie tylko w muzyce, ale w życiu - mówiła w Jedynce wokalistka o swoim powrocie do zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: Varius Manx to moja młodość

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 21:50
Jakiś czas temu muzyka ponownie połączyła Varius Manx i dawną wokalistkę grupy. Z okazji 25-lecia zespołu artyści wyruszyli w trasę koncertową, która dla Kasi Stankiewicz okazała się sentymentalnym powrotem do czasów młodości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz nagra drugą płytę z Varius Manx

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 16:17
Piosenkarka przyznała, że sport w jej życiu jest bardzo ważny, ale nie lubi biegać, twierdzi, że bieganie ją nudzi. Mimo to napisała utwór "Biegnij".
rozwiń zwiń