"Serca Bicie". Jubileuszowy Festiwal im. Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 14:28
Niezapomniane utwory Andrzeja Zauchy zabrzmią 6 maja w bydgoskiej Operze Nova w jubileuszowej 10. edycji Festiwalu "Serca Bicie". 
Audio
  • X. jubileuszowy Festiwal piosenek Andrzeja Zauchy "Serca bicie" (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Zaucha (L) i Zbigniew Wodecki (P) podczas festiwalu w Opolu w 1988 roku
Andrzej Zaucha (L) i Zbigniew Wodecki (P) podczas festiwalu w Opolu w 1988 rokuFoto: PAP/Grzegorz Rogiński

Wystąpią tegoroczni finaliści: Iryna Ilchyshyn, Karolina Micor, Wioleta Markowska, Karolina Leszko, Anna Szul i Waldemar Maszyński, Piotr Zubek, Monika Kowalczyk, Oliwia Kokoszewska (nagroda publiczności) i Piotr Kozub oraz laureaci poprzednich edycji festiwalu.

Własne wersje największych przebojów Andrzeja Zauchy wykonają także gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Krystyna Prońko, Mieczysław Szcześniak, Małgorzata Ostrowska, Kuba Badach, Natalia Przybysz, Katarzyna Groniec, Daria Zawiałow i Janusz Szrom.

Koncert będą prowadzili Maria Szabłowska i Paweł Sztomke. - Zanim się zaczął festiwal w Bydgoszczy, to Krzysztof Wolsztyński, znany działacz sportowy nie tylko bydgoski, skontaktował się z Programem 1 Polskiego Radia, że chciałby w Bydgoszczy rozpocząć festiwal ku pamięci Andrzeja Zauchy - wspomina Maria Szabłowska. na pytanie "dlaczego w Bydgoszczy" padła prosta odpowiedź "a dlaczego nie, skoro nie ma takiego w rodzimym dla Zauchy Krakowie". Po tylu latach wszyscy przyzwyczaili się do Bydgoszczy

Dziennikarka zwraca uwagę, że na festiwalu rozpoczynało karierę wielu wokalistów, bo Andrzej Zaucha, choć nie żyje już tyle lat, jest nadal marką muzyczną. - Występowały tu największe gwiazdy polskiej muzyki, nikt nigdy nie odmawiał, chyba że miał inne plany artystyczne - mówi Maria Szabłowska. Podkreśla, że nie inaczej jest w tym roku.

Przed i po rozmowie można posłuchać piosenek w wykonaniu Andrzej Zauchy "Jak na lotni" i "Serca bicie".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Iza Żukowska

Gość: Maria Szabłowska (prowadząca koncert finałowy Festiwalu "Serca Bicie")

Data emisji: 3.05.2018

Godzina emisji: 14.28

kk/ag


Czytaj także

"Byłeś serca biciem", czyli koncert utworów Andrzeja Zauchy w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 23:00
17 marca w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbył się przedwiosenny koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Miśkiewicz: od dziecka wiedziałam, że chcę być muzykiem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:40
- Słuchałam płyt, które przywoził tata i zawsze chciałam być muzykiem. Już jako dziecko nie wyobrażałam sobie, że mogłabym robić cokolwiek innego  - mówi w cyklu "Już taki jestem" Dorota Miśkiewicz. 
rozwiń zwiń