Krzysztof "Puma" Piasecki: staram się być kolorowy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 14:09
"Stories", to tytuł wspólnej podwójnej płyty Krzysztofa "Pumy" Piaseckiego i Józefa Skrzeka. - Tak się rozpędziliśmy, że nagraliśmy dwie płyty – powiedział Krzysztof "Puma" Piasecki w rozmowie z Marcinem Kusym.
Audio
  • Marcin Kusy rozmawia z Krzysztofem "Pumą" Piaseckim (Muzyczna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- 2017 rok był bardzo twórczy. Tak się złożyło, że najpierw nagrałem solowy materiał, a potem spotkałem się z Józefem Skrzekiem – powiedział gość "Muzycznej Jedynki".

Ten solowy materiał pojawił się w postaci albumu "Backward Forward", czyli "cofnąć się i naprzód". To hasło świetnie odzwierciedla muzykowanie. – Staram się być kolorowy. Na tej płycie wróciłem do swoich korzeni, bo lubię mieszać agresywną gitarę elektryczną z ładną harmonią lub z długim lejącym się brzmieniem – powiedział Krzysztof "Puma" Piasecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marcina Kusego z Krzysztofem "Pumą" Piaseckim.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Krzysztof "Puma" Piasecki (kompozytor, aranżer, pedagog)

Data emisji: 7.05.2018

Godzina emisji: 13.16

abi/kh

Czytaj także

Bluestracje 2018 w tym roku z akcentem na kobiety

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 16:00
Bluesujące panie, czeskie trio rodzinne i Ruf's Blues Caravan. 21 kwietnia na Śląsku zaczynają się Bluestracje 2018. - Festiwal narodził się w Chorzowie, ale swe macki rozpostarł już na inne śląskie miasta - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Ewa Matysik z magazynu "Twój Blues". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Limboski: we mnie jest rock and roll

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:45
20 kwietnia wyszła "Poliamoria" - kolejna płyta Michała Augustyniaka, znanego pod pseudonimem Limboski. O nagranym materiale, a także o najbliższych planach koncertowych z Limboskim rozmawiał Marcin Kusy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gitarowa Orkiestra Krasnoludków pobiła rekord Guinnessa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 14:00
Na wrocławskim rynku starego miasta przez dwa minione dni roiło się od krasnoludków. Choć są małe, zdołały opanować całą starówkę i pomogły pobić Gitarowy Rekord Guinnessa, który wyniósł w tym roku 7411 gitar.
rozwiń zwiń