Natalia Sikora mierzy się z legendą polskiego bluesa

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 14:00
11 maja na półki sklepów muzycznych trafi kolejny album Natalii Sikory. Płyta "Tribute to Mira Kubasińska" to hołd złożony legendom polskiej muzyki - zespołowi Breakout i jego wybitnej wokalistce.
Audio
  • Natalia Sikora i Krzysztof Dłutowski o płycie "Tribute to Mira Kubasińska" (Muzyczna Jedynka)

- Jeżeli człowiek ma w życiu cel i ten cel ma wymiar pasji, to znajdzie każdy nowy instrument, by wydobyć barwę, której potrzebuje i zmieni trening na taki, który dalej go rozwija. Nasze wydawnictwo takim rdzeniem sięga w zagadnienie pasji i posiadania celu. Dobrze, kiedy sztuka to w sobie ma, wtedy powstaje coś, co pozostaje na długo - mówiła Natalia Sikora w "Muzycznej Jedynce".

Na płycie wokalistce towarzyszą Krzysztof Dłutowski, Winicjusz Chróst, Vlodi Tafel, Dariusz Samoraj, Jarosław Bączkowski oraz gościnnie Dariusz Kozakiewicz i Mariusz Kozłowski.

- To jest bardzo wzruszające, że Natalka zaprosiła nas do tego przedsięwzięcia, zwłaszcza że akurat mija 50 lat od powstania zespołu Breakout - przyznał Krzysztof Dłutowski, członek pierwszego składu Breakoutu.

W audycji posłuchacie utworów z płyty "Tribute to Mira Kubasińska".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Natalia Sikora (wokalistka, aktorka), Krzysztof Dłutowski (muzyk, członek pierwszego składu zespołu Breakout)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 13.17

mg/kk

Czytaj także

Natalia Sikora nagrywa płytę w hołdzie Mirze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 15:34
Jesienią, 12 października 2018 roku, ma się ukazać płyta z piosenkami, które przed laty śpiewała Mira Kubasińska z zespołem Breakout.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poerox. Szkolni buntownicy powracają

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:00
Zaczęli w końcówce lat 70. od występu na festiwalu ZHP. Lider grupy pojawił się na scenie w poszarpanym mundurze harcerskim, na którym napisał "Sex Pistols". W kolejnej dekadzie wylansowali swój największy przebój - "Wyspy migdałowe". Dziś dawni buntownicy powracają z nową płytą.
rozwiń zwiń