Judyta Pisarczyk - wokalistka zakochana w jazzie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:52
- Jazz to jest muzyka, w której się zakochałam. Myślę, że to już taka miłość do końca życia - deklaruje młoda wokalista, która właśnie nagrała swą pierwszą płytę, wydaną przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
Audio
  • Judyta Pisarczyk o swojej płycie (Muzyczna Jedynka)
Judyta Pisarczyk na koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej
Judyta Pisarczyk na koncercie w Studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: PR/Wojciech Kusiński

Judyta Pisarczyk przyznaje, że kiedy rozpoczynała studia w Akademii Muzycznej, nie interesowała się jazzem, a bardziej muzyką gospel i soul. Te gatunkido dziś zresztą pozostały jej bliskie.

Wokalistka opowiada, jak weszła w skład 12-osobowego chóru, który a'capella towarzyszył podczas dwóch koncertów w Polsce Bobby'emu McFerrinowi. - Było to dla nas wzruszające - wspomina. Przyznaje, że po raz pierwszy brała udział w koncercie bez instrumentów. I solo zaśpiewała fragment jednego z utworów.

Jak powstał jej zespół, w którym jest wiele znanych nazwisk? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, podczas której można wysłuchać jednej z piosenek z płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Judyta Pisarczyk (wokalistka)

Data emisji: 14.05.2018

Godzina emisji: 13.22

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Sadowski: mama zamykała mnie na klucz i musiałem ćwiczyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 13:37
Krzysztof Sadowski jest kompozytorem i pianistą. Muzyka towarzyszy mu od zawsze - jego mama była pianistką, a żona i córka są piosenkarkami. O swojej miłości do muzyki, ale i... elektroniki opowiedział w rozmowie z Jolantą Fajkowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły koncert. Dorota Miśkiewicz i znakomici pianiści

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 16:29
W sobotę (28 kwietnia) w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach odbędzie się koncert zorganizowany w ramach projektu PIANO.PL. Dorota Miśkiewicz wykona piosenki w kameralnych duetach z wybitnymi pianistami trzech generacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Wyleżoł: muzyka jest z reguły o życiu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:00
- Chodzi o to, żeby znaleźć taki moment, kiedy utożsamiam się z tym, co powstało. Siedzę przy pianinie, komponuję, choć kompozytorem to był Brahms, ja na razie piszę utwory. I przychodzi taki moment, że mi się to po prostu podoba - tak o procesie twórczym mówił w Jedynce Piotr Wyleżoł.
rozwiń zwiń