Barbara Rybałtowska: wszystko zaczęło się od zespołu Mazowsze

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 16:07
Barbara Rybałtowska to polska pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, aktorka i malarka. - Głównie ostatnio jednak piszę - mówi gość Jedynki.
Audio
  • Wspomnienia Barbary Rybałtowskiej (Muzyczna Jedynka)

18 maja ukaże się kolejny, już ósmy tom "Sagi". Jako dziecko była wywieziona z matką na Syberię. Wspomnienia z tego okresu właśnie były inspiracją do powstania tego cyklu.

Przygoda z piosenką zaczęła się od Mazowsza. Barbara Rybałtowska poszła tam z koleżanką, którą miała podtrzymywać na duchu. Koleżanka nie przeszła kwalifikacji, a ona do zespołu została przyjęta.

Spośród napisanych piosenek najbardziej znaną jest "Nie warto było" z repertuaru Reginy Pisarek. Sama nie chciała tego utworu śpiewać. - Byłam w końcowym etapie ciąży i wiedziałam, że nie dam rady. Kiedy spotkałam Reginę to jej zaproponowałam i wyszło bardzo dobrze - wspomina. Tę piosenkę można usłyszeć podczas rozmowy. Także drugi utwór "Chandra blues".

Jakie ma wspomnienia z wywózki? Czy opisuje tylko własne losy? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Barbara Rybałtowska (pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, aktorka i malarka)

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 13.22

ag

Czytaj także

Poerox. Szkolni buntownicy powracają

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 14:00
Zaczęli w końcówce lat 70. od występu na festiwalu ZHP. Lider grupy pojawił się na scenie w poszarpanym mundurze harcerskim, na którym napisał "Sex Pistols". W kolejnej dekadzie wylansowali swój największy przebój - "Wyspy migdałowe". Dziś dawni buntownicy powracają z nową płytą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowy Don Kiszot, czyli Sto szaleństw”

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 15:27
- Idea jest szalenie frapująca. Spotkali się szefowie kilku zacnych instytucji i postanowili ekshumować wczesnego Moniuszkę, którego w ogóle nie znamy - mówi w "Muzycznej Jedynce" reżyser Roberto Skolmowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurowizja 2018. Polska nie zakwalifikowała się do finału

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 15:16
DJ Gromee i Lukas Meijer, reprezentujący Polskę na tegorocznym konkursie Eurowizji w Lizbonie, nie znaleźli się wśród dziesięciu najlepszych wykonawców czwartkowego półfinału tego festiwalu i nie wystąpią w sobotnim finale imprezy.
rozwiń zwiń