Płyta w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 17:29
Wszystko zaczęło się w Wadowicach. Na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku powstał specjalny projekt "Święty z Wadowic", czyli widowisko multimedialne o Janie Pawle II.
Audio
  • Płyta w rocznicę urodzin i wyboru Karola Wojtyły na papieża (Muzyczna Jedynka)
Papież Jan Paweł II
Papież Jan Paweł IIFoto: Shutterstock.com/Alessia Pierdomenico

W tym roku w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II ukaże się płyta z piosenkami ze wspomnianego widowiska. - To będzie 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów, w wykonaniu znakomitych polskich wokalistów, chór, orkiestrę, ogromny skład - mówi Agnieszka Trzeciakiewicz, dziennikarka.  

Muzykę na płytę napisali tacy kompozytorzy jak Andrzej Zieliński (Skaldowie), Adam Niedzielin, Andrzej Bonarek i wielu innych. - Artystów też mamy wspaniałych: Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Kuba Badach - wylicza Krzysztof Odrobina, pomysłodawca widowiska. Autorem wszystkich tekstów jest Michał Zabłocki.

Premiera płyty 18 maja w rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Będzie towarzyszyła widowisku multimedialnemu w Wadowicach, a wezmą w nim udział tacy uznani wokaliści jak, poza wymienionymi wcześniej, także Mietek Szcześniak i Andrzej Lampert, tenor klasy międzynarodowej. Widowisko zostanie pokazane

W audycji mówimy też o projekcie edukacji muzycznej dorosłych w Centrum Kultury Łowicka w Warszawie. Więcej szczegółów można dowiedzieć się z nagrania rozmowy, w trakcie której można usłyszeć piosenkę "Przeźroczysty" w wykonaniu Kuby Badacha.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Krzysztof Odrobina (pomysłodawca widowiska i płyty), Agnieszka Trzeciakiewicz (Redakcja Programów Katolickich PR), Malina Sarnowska  (Centruk Kulturalne "Łowicka")

Data emisji: 17.05.2018

Godzina emisji: 13.32

ag
Czytaj także

Tajemnice Jana Pawła II zaklęte w czterech ścianach

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 03:51
"Wszędzie dobrze, a najlepiej w domu" - mówił w czasie jednej z pielgrzymek do Polski Jan Paweł II. Muzeum domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach zostało przebudowane i zaaranżowane na nowo. Otwarcie odnowionej placówki nastąpiło na początku kwietnia tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak u Wojtyłów. Przenosimy się do Wadowic

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 13:38
- Wchodząc do tego mieszkania można się poczuć jakbyśmy byli w tym czasie i w tym miejscu - mówił w Jedynce ks. Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom na skale". Agnieszka Chrzanowska: to wyjątkowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:21
- Składa się na nią 12 utworów, które są komentarzem do kolejnych etapów pontyfikatu Jana Pawła II. Przemyśleniami dotyczącymi kwestii ekumenicznych - mówiła w Jedynce artystka, która wydała płytę z zapisem koncertu "Dom na skale/La Casa Sulla Roccia".
rozwiń zwiń