Dorota Osińska i płyta, która powstała z głębi serca

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 17:17
Dorota Osińska zawitała w "Muzycznej Jedynce" z nowym singlem, promującym jej czwartą płytę. Płyta ukaże się na rynku 14 września. - Wydaje mi się, że fajna ta płyta jest. Już ją skończyliśmy nagrywać pół roku temu - mówi wokalistka.
Audio
  • Dorota Osińska o nowym singlu i nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Dorota Osińska
Dorota OsińskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Muzykę do wszystkich piosenek skomponowała Paweł Steczek, słowa napisała Dorota Osińska. Piosenkarka opowiada, jak do tego doszło, bo wcześniej widziała się w wielu rolach, ale nie autorki tekstów do piosenek. Zwłaszcza, że w przypadku tej płyty najpierw była gotowa muzyka, a dopiero do niej trzeba było dopisać słowa.

- Fantastyczne jest to, że poznaliśmy się w teatrze Rampa - mówi Paweł Steczek. - Bardzo inspirująca znajomość - dopowiada Dorota Osińska. - Szczerze mówiąc pierwszy raz coś takiego zdarzyło mi się w życiu - wyznaje muzyka. - Mnie też - wtóruje mu piosenkarka.

Bardzo szybko zaczęli grać razem. Paweł skomponował piosenki i wymógł na Dorocie, żeby napisała teksty, choć nigdy tego nie robiła. To pisarstwo nie przypadło do gustu Magdzie Czapińskiej, której teksty Dorota Osińska śpiewała na swej drugiej płycie. Ale zaakceptował je jej muzyczny guru Włodzimierz Korcz, który powiedział, że "wielka poezja to nie jest, ale bardzo pasuje do tego rodzaju muzyki".

To jest bardzo osobista płyta. - Ja pisałam z głębi serca, Paweł pisał z głębi serca, pisaliśmy dla siebie - wyznaje artystka.

Jak doszło do tego, że Paweł oczarował Dorotę? Co jeszcze o tekstach Doroty Osińskiej powiedział Włodzimierz Korcz? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gości: Dorota Osińska (piosenkarka, autorka tekstów piosenek),
Paweł Steczek (aranżer, kompozytor, producent)

Data emisji: 18.05.2018

Godzina emisji: 14.31

ag

Czytaj także

Włodzimierz Korcz wie, kto będzie największą gwiazdą polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:55
- Dorota Osińska ma już swoje sukcesy. Zajęła m.in. drugie miejsce w talent show The Voice of Poland. Narobiła tam dużo szumu - przyznał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" słynny kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska: nie będzie lepszego czasu niż teraz

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 21:42
- Nie ma co za bardzo uciekać w przeszłość, ani wybiegać w przyszłość - mówiła w Jedynce artystka, która walczy o możliwość reprezentowana Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji w Sztokholmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera świątecznej piosenki Doroty Osińskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 15:31
- Od samego początku, kiedy myśleliśmy o tej płycie z Pawłem Steczkiem, mieliśmy plan, żeby nagrać też świąteczną piosenkę, bo to takie chodliwe - mówiła w Jedynce Dorota Osińska.
rozwiń zwiń