X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 17:12
Całe wydanie "Muzycznej Jedynki" było poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu. Artysta zmarł dokładnie przed rokiem 22 maja 2017 roku na udar, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów.
Audio
  • Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim w pierwszą rocznicę jego śmierci (Muzyczna Jedynka)

Alicja Majewska mówi, że o "Zbyszku" nie da się zapomnieć. - Jak się spotykamy towarzysko czy zawodowo, czy w gronie ludzi, którzy znali Zbyszka, nie ma takiej rozmowy, w której nie padłoby jego imię, przytoczenie jakiejś anegdoty, którą opowiadał. On cały czas żyje w naszych opowieściach - mówi piosenkarka.

- Ja w dalszym ciągu nie rozumiem, że go nie ma. Ja to mówię i dziwię się, że to mówię. To był panisko polskiej estrady - wtóruje jej Włodzimierz Korcz.

Zmarłego piosenkarza wspominają również Irena Santor i dziennikarze muzyczni Paweł Sztompke, Marcin Kusy i Zbigniew Krajewski. Rozmowy i wspomnienia były okraszone piosenkami w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego.

Audycję otwiera utwór, który promuje wyjątkowy album "Dobrze, że jesteś" powstały na kanwie niedokończonych utworów Zbigniewa Wodeckiego, z udziałem m.in. Kayah, Kuby Badacha i Sławka Uniatowskiego. Trafi do sprzedaży 23 maja. To duet z Kayah zatytułowany "Chwytaj dzień" z tekstem Jacka Cygana.

W audycji także archiwalny wywiad, którego Zbigniew Wodecki udzielił radiowej Jedynce podczas Festiwalu w Opolu i film z rozmowy w studiu radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Włodzimierz Korcz (muzyk), Alicja Majewska (piosenkarka, Irena Santor (piosenkarka)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 13.22

ag/abiTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach m.in. Ireny Santor, Jacka Cygana i Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 17:00
- Był bardzo kolorowy, ale był też bardzo zdyscyplinowany. Dla niego nie było koncertu mniej ważnego. Wszystko jedno, czy była to mała, czy wielka widownia. On był zawsze na 100 procent. Wielokrotnie go podglądałam, bo myślałam, że to jest niemożliwe. Ale było możliwe - mówiła Irena Santor, wspominając Zbigniewa Wodeckiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W słońcu Zbyszka" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 08:00
"Czasem ludzie się spotykają i albo zaiskrzy, albo nie. A tu od razu zaiskrzyło".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzypaczka Katarzyna Rogalska i jej muzyczne fascynacje

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 20:21
Artystka przypomina swoją płytę "Tylko echo", na której śpiewa przeboje, które zostały nagrane w hołdzie nieżyjącemu kompozytorowi Henrykowi Hubertusowi Jabłońskiemu. Przeboje, które znalazły się na płycie nuciła kiedyś cała Polska.
rozwiń zwiń