"Zbigniew Wodecki to panisko polskiej estrady"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 17:12
Całe wydanie "Muzycznej Jedynki" było poświęcone Zbigniewowi Wodeckiemu. Artysta zmarł dokładnie przed rokiem 22 maja 2017 roku na udar, którego doznał po operacji wszczepienia bypassów.
Audio
  • Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim w pierwszą rocznicę jego śmierci (Muzyczna Jedynka)

Alicja Majewska mówi, że o "Zbyszku" nie da się zapomnieć. - Jak się spotykamy towarzysko czy zawodowo, czy w gronie ludzi, którzy znali Zbyszka, nie ma takiej rozmowy, w której nie padłoby jego imię, przytoczenie jakiejś anegdoty, którą opowiadał. On cały czas żyje w naszych opowieściach - mówi piosenkarka.

- Ja w dalszym ciągu nie rozumiem, że go nie ma. Ja to mówię i dziwię się, że to mówię. To był panisko polskiej estrady - wtóruje jej Włodzimierz Korcz.

Zmarłego piosenkarza wspominają również Irena Santor i dziennikarze muzyczni Paweł Sztompke, Marcin Kusy i Zbigniew Krajewski. Rozmowy i wspomnienia były okraszone piosenkami w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego.

Audycję otwiera utwór, który promuje wyjątkowy album "Dobrze, że jesteś" powstały na kanwie niedokończonych utworów Zbigniewa Wodeckiego, z udziałem m.in. Kayah, Kuby Badacha i Sławka Uniatowskiego. Trafi do sprzedaży 23 maja. To duet z Kayah zatytułowany "Chwytaj dzień" z tekstem Jacka Cygana.

W audycji także archiwalny wywiad, którego Zbigniew Wodecki udzielił radiowej Jedynce podczas Festiwalu w Opolu i film z rozmowy w studiu radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Włodzimierz Korcz (muzyk), Alicja Majewska (piosenkarka, Irena Santor (piosenkarka)

Data emisji: 22.05.2018

Godzina emisji: 13.22

ag/abiCzytaj także

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach m.in. Ireny Santor, Jacka Cygana i Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 17:00
- Był bardzo kolorowy, ale był też bardzo zdyscyplinowany. Dla niego nie było koncertu mniej ważnego. Wszystko jedno, czy była to mała, czy wielka widownia. On był zawsze na 100 procent. Wielokrotnie go podglądałam, bo myślałam, że to jest niemożliwe. Ale było możliwe - mówiła Irena Santor, wspominając Zbigniewa Wodeckiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W słońcu Zbyszka" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 08:00
"Czasem ludzie się spotykają i albo zaiskrzy, albo nie. A tu od razu zaiskrzyło".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzypaczka Katarzyna Rogalska i jej muzyczne fascynacje

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 20:21
Artystka przypomina swoją płytę "Tylko echo", na której śpiewa przeboje, które zostały nagrane w hołdzie nieżyjącemu kompozytorowi Henrykowi Hubertusowi Jabłońskiemu. Przeboje, które znalazły się na płycie nuciła kiedyś cała Polska.
rozwiń zwiń