Grupa Strain podtrzymuje gitarowe tradycje Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 17:47
Młody zespół Strain gra już siódmy rok. W maju wydał swoją drugą płytę zatytułowaną "Blooming”.
Audio
  • Zespół Strain o swojej drugiej płycie "Blooming" (Muzyczna Jedynka)

Skład zespołu ustabilizował  się ok. półtora roku temu i muzycy liczą, że przez dłuższy czas będą grali razem, bo już poczuli to zgranie. - Ta druga płyta jest takim uwieńczeniem tego, że udało się nam skonsolidować skład - mówi jeden z muzyków.

Zespół nie ukrywa, że stara się grać w duchu Led Zeppelin, ale na płycie jest różnie. Można tam znaleźć trochę funka, trochę klasycznego rocka, trochę spokojniejszych tematów. Muzycy wyjaśniają, że na pierwszą płytę trafiły utwory pisane jeszcze w liceum. Teraz, po trzech latach, są bogatsi w doświadczenie, więcej też się nauczyli.

W charakterze gościa w jednym z utworów śpiewa Marek Piekarczyk z TSA. Członkowie zespołu mówią, jak do tego doszło. Tego utworu można wysłuchać w trakcie rozmowy.

Kto jest naczelnym krytykiem twórczości zespołu? Jak będzie wyglądał materiał na kolejną płytę? Dlaczego w większości śpiewają po angielsku? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Zespół Strain: Mateusz Galecki (śpiew, gitara), Rafał Zakrzewski (gitara, śpiew), Adam Rajczyba (gitara basowa), Natan Żakowicz (perkusja)

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 13.19

ag/abi

   

Czytaj także

Kasia Kowalska powraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 14:44
- Ciszę się, że w końcu się udało. Potrzebowałam dużo czasu. Od premiery utworu "Aya" minęły chyba dwa lata. Niestety, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć - tak wokalistka mówiła w radiowej Jedynce o swojej nowej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof "Puma" Piasecki: staram się być kolorowy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 14:09
"Stories", to tytuł wspólnej podwójnej płyty Krzysztofa "Pumy" Piaseckiego i Józefa Skrzeka. - Tak się rozpędziliśmy, że nagraliśmy dwie płyty – powiedział Krzysztof "Puma" Piasecki w rozmowie z Marcinem Kusym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekko swawolny, lekko magiczny świat ragtime’ów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 16:35
Pianista Marcin Masecki po usłyszeniu ragtime’u w wieku 7 lub 8 lat postanowił zostać muzykiem. A wszystko zdarzyło się w Disneylandzie.
rozwiń zwiń