Kombi wspiera reprezentację piosenką "Polska drużyna"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 15:41
14 czerwca meczem w Moskwie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Być może naszych piłkarzy będzie wspierał utwór zespołu Kombi.
Audio
  • Sławomir Łosowski prezentuje piosenkę "Polska drużyna" (Muzyczna Jedynka)

Uczestnicy konkursu na mundialowy przebój pojawią się na scenie amfiteatru w Opolu pierwszego dnia festiwalu (8 czerwca). Jednym z nich będzie właśnie zespół Kombi.

Lider Kombi Sławomir Łosowski cieszy się, że ich piosenka została zakwalifikowana do konkursu. Podkreśla, że piosenka nie skupia się tylko na rosyjskich mistrzostwach, choćby jak słynny przebój Bohdana Łazuki dotyczył mistrzostw w Hiszpanii, ale jest o polskim zespole i może dotyczyć każdego meczu reprezentacji.

"Polska drużyna" została skomponowana i zaśpiewana w stylu zespołu. - Nie musieliśmy nic zmieniać. Tak gramy na co dzień - mówi muzyk.

Czy jest kibicem piłkarskim? Kto jest autorem słów? Posłuchaj całej rozmowy, w trakcie której można usłyszeć utwór "Polska drużyna", zaś rozmowę rozpoczyna piosenka Bohdana Łazuki "Tajemnic e Mundialu".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Sławomir Łosowski (Kombi)

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 14.15

ag/abi

Czytaj także

Piosenka napisana z radości po śmierci czerwonego cara

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 16:37
Przebój zespołu Kombi "Słodkiego, miłego życia" powstał po śmierci Leonida Breżniewa, przywódcy ZSRR, zwanego czerwonym carem Związku Radzieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski zapowiada jubileuszowy album Kombi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:00
- To rocznicowy album. Nagraliśmy go na koncercie z okazji 40-lecia zespołu w zeszłym roku w Gdańsku. Płyta między 12 a 15 czerwca trafi do sprzedaży - opowiada lider i założyciel zespołu Kombi Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombi gra już 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 17:27
Lider i założyciel zespołu KOMBI zespołu Sławomir Łosowski wspomina, że 40 lat temu w audycji na żywo "Bałtyckie forum muzyczne" w Polskim Radiu Gdańsk zakomunikował światu o zmianie nazwy zespołu z Akcenty na Kombi.
rozwiń zwiń