Paweł Mosiołek w muzyce chodzi własnymi drogami

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 14:00
Rok temu startował w eliminacjach do festiwalu w Opolu z piosenką "Nie dla czasu". Choć ostatecznie nie został zaproszony do udziału w koncercie, nie zraża się i dalej tworzy swoją muzykę. Gościem "Muzycznwej Jedynki" był Paweł Mosiołek.
Audio
  • Paweł Mosiołek o swojej twórczości (Muzyczna Jedynka)
Paweł Mosiołek
Paweł MosiołekFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Mosiołek to artysta samowystarczalny - śpiewa własne teksty do stworzonych przez siebie kompozycji. I robi to na swoich zasadach.

- Generalnie nie trzymam się jednej stylistyki muzycznej, co nie raz mi się zarzuca. Ale jestem trochę niepokorny, lubię robić to, co chcę, co mi w duszy gra. Jestem wolnym strzelcem, komponuję muzykę w różnych stylach, najbliższe są mi pop i rock - mówi gość "Muzycznej Jedynki".

Tworzenie muzyki nie jest jedynym zawodowym zajęciem Pawła Mosiołka. W czasie pomiędzy koncertami i nagraniami pracuje on jako terapeuta osób chorych na schizofrenię i niepełnosprawnych intelektualnie. W audycji opowiada o tym, w jaki sposób muzyka pomaga w terapii.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Paweł Mosiołek (wokalista, autor tekstów, kompozytor)

Data emisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 13.20

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patrycja Markowska o nowej płycie, podróżach i "Kochainie"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:57
- Miłość czasami nas uskrzydla i daje kopa, a kiedy indziej niszczy. Bez niej nie chce się żyć i o tym właśnie jest piosenka "Kochaina" - mówi o utworze z nowej płyty Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K.A.S.A. Jest wolnym strzelcem, bo nie lubi kolejek

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 15:30
Krzysztof "K.A.S.A." Kasowski zadebiutował 22 lata temu i choć od 18 lat nie ma podpisanego kontraktu z żadną wytwórnią płytową, wciąż nie daje o sobie zapomnieć i samodzielnie wydaje płyty. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swojej ścieżce w polskiej branży muzycznej.
rozwiń zwiń